Αθλητικά

Απολαυστικός Γιάννης: «Ήμουν ο καλύτερος πλανόδιος» (ΒΙΝΤΕΟ)

ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΤΕΤΟΚΟΥΜΝΠΟ

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο θυμάται με χαμόγελο πια τα δύσκολα χρόνια που πέρασε και δεν δίστασε να αστειευτεί με αυτό σε δημοφιλή εκπομπή των ΗΠΑ.

Στην δημοφιλέστερη εκπομπή που σκιαγραφεί προφίλ μεγάλων προσωπικοτήτων φιλοξενήθηκε ο Γιάννης Αντετοκούνμπο.

Ο «Greek Freak» μίλησε στον Στιβ Κροφτ και το «60 minutes» για τα δύσκολα χρόνια που πέρασε, τα οποία πια θυμάται και χαμογελάει.

«Ήταν δύσκολα. Δεν είχαμε πολλά λεφτά, αλλά είχαμε πολλή ευτυχία, οπότε αυτό δεν μας λύγισε. Όταν παλεύαμε, ήμασταν όλοι μαζί σε αυτό. Διασκεδάζαμε, χαμογελούσαμε. Σίγουρα με έκανε πιο δυνατό!», σχολίασε αρχικά.

Στην διαπίστωση του δημοσιογράφου «πρέπει να ήσουν καλός πωλητής!», ο Giannis απάντησε: «Ήμουν ο καλύτερος! Ήμουν πολύ καλός σε αυτό!». Λόγω φτώχειας και ανάγκης πρόσθεσε, πωλούσε στους δρόμους μαζί με τα αδέλφια του γυαλιά και ρολόγια, ενώ για το... μυστικό του, αποκάλυψε ότι δεν τα παρατούσε ποτέ.

Όσο για το αν του αρέσει ακόμα αυτό, αποκρίθηκε: «Το να είμαι επίμονος στη ζωή; Νομίζω ναι! Θα κάνω κάτι και θα το κάνω σωστά!», και πρόσθεσε για τη συνεχή του βελτίωση: «Πρέπει να βελτιώνομαι. Δεν υπάρχει άλλη επιλογή. Φοβάμαι πολύ την αποτυχία. Οπότε, πρέπει να γίνομαι καλύτερος».

Δείτε αποσπάσματα της συνέντευξης του στο βίντεο πιο κάτω:

Επόμενο άρθρο

Πρώτο φιλικό για την Εθνική Κύπρου μέσα στο 2018, με νέα πρόσωπα στην αποστολή

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα θα αναμετρηθεί με την Εθνική Μαυροβουνίου
23/03/2018 - 09:15

ΣχετικέςΕιδήσεις

Τάμτα:Με "έκλεψε" με τους φίλους του στα 14 μου - Δεν σταμάταγα να κλαίω(BINTEO)

"Το σπίτι μου ήταν 24τ.μ στην Γεωργία , μέχρι τα έντεκα δεν είχαμε τουαλέτα"
20/01/2019 - 21:34

Άλλο ένα «double-double» από τον Γιάννη Αντετοκούνμπο (ΒΙΝΤΕΟ)

Συνεχίζει την σταθερή και εντυπωσιακή του πορεία ο Έλληνας άσος
20/01/2019 - 11:07

Τάμτα: Mε "έκλεψε" σε ηλικία 14 ετών και παντρευτήκαμε (ΒΙΝΤΕΟ)

Η συγκλονιστική εξομολόγηση της τραγουδίστριας
17/01/2019 - 10:14

Ο Γιάννης οδηγεί τους Μπακς στην κορυφή του NBA

Κορυφαίος για ακόμη ένα παιχνίδι ο Γιάννης Αντετοκούμπο
17/01/2019 - 07:31

Ανακοινώθηκε η επιστροφή Πέιν στον Παναθηναϊκό

Ο Αμερικανός φόργουορντ/σέντερ αναμένεται άμεσα στην Ελλάδα
13/01/2019 - 12:02

Το "shutdown"...απειλεί το FBI

Τι αναφέρει το Ομοσπονδιακό Γραφείο Ερευνών για την παράλυση του συστήματος
10/01/2019 - 22:57

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Το αδιαχώρητο στις Πρώτες Βοήθειες του ΓΝ Λευκωσίας λόγω γρίπης (ΦΩΤΟ)

Ξεχείλισε το ποτήρι της υπομονής για τους νοσηλευτές που προειδοποιούν με μέτρα

Άμεση εκδίκαση της υπόθεσης του 23χρονου που "πετούσε" με 227 χιλιόμετρα

Παραδέχθηκε τη διάπραξη των τροχαίων αδικημάτων

Απροσπέλαστος ο χώρος στάθμευσης στην κοίτη του ποταμού Άμαθου (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Δήμος Γερμασόγειας προχώρησε εδώ και μέρες στο κλείσιμό του λόγω υπερχείλισης φράγματος
Ελλάδα

Στη σκιά επεισοδίων η "Συμφωνία των Πρεσπών" στην Ολομέλεια

Πρόθεση της κυβέρνησης να εξαντληθεί το προβλεπόμενο όριο τριών ημερών συζήτησης

Ο απόηχος των επεισοδίων στο συλλαλητήριο για τη Μακεδονία (ΒΙΝΤΕΟ&ΦΩΤΟ)

Τραυματισμοί, συλλήψεις, χημικά και μαζική επίθεση κατά της κυβέρνησης
Διεθνή

Κορυφώνεται η αγωνία για τον εντοπισμό του δίχρονου που έπεσε σε πηγάδι (BINTEO)

Η τιτάνια μάχη για 8η μέρα και το τούνελ που αναμένεται να οδηγήσει στο μικρό Γιούλεν

Γλίτωσαν από τον ισχυρό σεισμό και πέθαναν από καρδιακό επεισόδιο

Δόθηκε εντολή εκκένωσης σε περιοχή της Χιλής και προειδοποίηση για τσουνάμι

Παγκόσμιο ενδιαφέρον για το φαινόμενο του "ματωμένου" φεγγαριού (ΦΩΤΟ)

Δείτε εικόνες από την εντυπωσιακή πρώτη πανσέληνος του 2019

tv news

Η Λήδα θυμωμένη φεύγει από το σπίτι χωρίς να ξέρει ότι απ΄ έξω καραδοκεί η Σάσα…

«To Τατουάζ» επιστρέφει με συγκλονιστικά διπλά επεισόδια από την Δευτέρα στον Αlpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

Η Κάτια έρχεται  αντιμέτωπη για πρώτη φορά μετά από χρόνια, με την  Μαρίνα...

Η Σοφία ανατρέπει τα δεδομένα «Γυναίκα Χωρίς Όνομα»Δευτέρα Νέο Επεισόδιο στον Αlpha Κύπρου
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 21/01/2019 - 17:40DEAL