Άστραψε και βρόντηξε ο Ικάρντι και διέσυρε την Σαμπντόρια

Κυριακή, 18/3/2018 - 15:55

Ένας Ικάρντι να τον πιεις στο ποτήρι! Ο Αργεντινός επιθετικός είδε σαν... κόκκινο πανί την πρώην του ομάδα, τη Σαμπντόρια, και την έκανε φύλλο και φτερό μόνος του!Ο Ικάρντι τα έκανε όλα στη Γένοβα καθώς σημείωσε τέσσερα γκολ, έσπασε το φράγμα των 100 τερμάτων στη Serie A (έφτασε συνολικά τα 103) και οδήγησε την Ίντερ σε περίπατο (0-5) στην έδρα της «Σαμπ».

Η κεφαλιά του Πέρισιτς στο 26' θα άνοιγε το σκορ για να πάρει στη συνέχεια το όπλο του ο Ικάρντι και να μην αφήσει τίποτα όρθιο! Πριν βγει το ημίχρονο είχε κάνει ήδη χατ-τρικ με εύστοχο πέναλτι στο 30', με ένα πανέξυπνο τακουνάκι ένα λεπτό αργότερα (31') και με ένα δυνατό κοντινό σουτ στο 44' για το 0-4!Λίγο μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους (52'), ο Αργεντινός επιθετικός με ένα πανέμορφο «σκαστό» βολέ σημείωσε το τέταρτό του γκολ και συνολικά το πέμπτο των «Νερατζούρι» στην αναμέτρηση.

Κάπου εκεί η Ίντερ και ο Ικάρντι έβαλαν φρένο, με την ομάδα του Σπαλέτι να επιστρέφει στις νίκες με εμφατικό τρόπο (0-5) και να «πατάει» ξανά στην τετράδα του βαθμολογικού πίνακα της Serie A.

Το Campionato παίζει αποκλειστικά στα κανάλια Cytavision sports.