Β' Κατηγορία: «Διπλό» στην Αγία Νάπα για τη Νέα Σαλαμίνα, διακοπή στο ΠΟΞ-ΕΝΠ

Σάββατο, 26/2/2022 - 18:15

Στην 22η αγωνιστική μπήκε σήμερα το πρόγραμμα του Πρωταθλήματος Β' Κατηγορίας και η πρωτοπόρος Νέα Σαλαμίνα πέρασε νικηφόρα και από την Αγία Νάπα.

Μετά το 2-0 επί της τοπικής ομάδας από τέρματα που πέτυχαν οι Φλοριάν και Πικής έφτασε στους 47 βαθμούς.

Στον αγώνα  ΠΟ Ξυλοτύμπου - ΕΝ Παραλιμνίου είχαμε διακοπή στο 81ο λεπτό και ενώ το σκορ ήταν στο ισόπαλο 0-0.

Στο συγκεκριμένο λεπτό τραυματίστηκε ποδοσφαιριστής της γηπεδούχου ομάδας. Λόγω της καθυστέρησης που παρατηρήθηκε στην άφιξη του ασθενοφόρου, ο διαιτητής αποφάσισε να διακόψει τον αγώνα καθώς λόγω σκότους δεν μπορούσε να συνεχιστεί.

Η πρώτη εξάδα της βαθμολογίας: Νέα Σαλαμίνα 47, ΕΝ Παραλιμνίου 43, Καρμιώτισσα Πολεμιδιών 42, Ακρίτας Χλώρακας 41, Αλκή Ορόκλινης 40,  Ερμής Αραδίππου 37 βαθμοί.