Βήμα παραμονής από την ΕΝΠ, με το ενάμισι πόδι στην Β' κατηγορία ο Ερμής(ΒΙΝΤΕΟ)

Παρασκευή, 15/3/2019 - 19:04

Τεράστιας βαθμολογικής σημασίας νίκη πέτυχε η Ένωση στο «Αμμόχωστος - Επιστροφή» επί του Ερμή με 2-1 στην πρεμιέρα της τρίτης αγωνιστικής των πλέι οφ.

Το σκορ για την ομάδα του Παραλιμνίου άνοιξε ο Μηνάς Αντωνίου στο 12ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Ερμή να ισοφαρίζει προσωρινά στο 55ο λεπτό με τον Μπουλά. Το νικητήριο γκολ για την ομάδα του Κάριτ Φέλκ σκόραρε ο Σίτο Ριέρα με καταπληκτική εκτέλεση φάουλ στο 81ο λεπτό της αναμέτρησης.

Πλέον μετά από αυτή τη νίκη οι «βυσσινί» ανέβηκαν στη 10η θέση με 24 βαθμούς, ένδεκα περισσότερους από την ομάδα της Αραδίππου και έναν από τη Δόξα που έχει ματς λιγότερο.

Ερμής (Χρύσης Μιχαήλ): Φιρινίδης, Ψάλτης, Ταραλίδης, Γκατζίκα, Πηλέας, Μπουλά (83′ Λύτρας), Λαγός, Κατσιατής, Μπανούσης, Φυλακτού (51′ Ντεβέσα), Μακρίεφ (72′ Ντε Μέλο).

ΕΝΠ (Κάριτ Φελκ): Πέτρου, Αμπαρτζουμιάν, Αγγελή, Α. Κυριάκου, Βαλλιάνος (46′ Ολίβα), Ουντότζι, Ενόχ, Ριέρα, Μ. Αντωνίου, Σάρατε (74′ Πίττας), Γκοζλάν (63′ Μαϊσουράντζε).