Αθλητικά

Βούρκωσε στο «αντίο» ο Τράττος

Ο Λεόντιος Τράττος μετά από 25 χρόνια καριέρας στο χώρο της διαιτησίας αποχωρεί από τους αγωνιστικούς χώρους και ο επίλογος γράφτηκε στο φιλικό προετοιμασίας ανάμεσα στον ΑΠΟΕΛ και τον Απόλλωνα στο ΓΣΠ το βράδυ της Παρασκευής.

Στο τέλος της αναμέτρησης ο Λεόντιος Τράττος έκανε τον απολογισμό της πορείας του. Βούρκωσε όταν αναφέρθηκε στον πατέρα του που δεν βρίσκεται στη ζωή, ενώ ζήτησε ένα μεγάλο συγγνώμη στον ποδοσφαιρικό κόσμο για τα λάθη που έκανε και πίκρανε με τα σφυρίγματά του, τονίζοντας πως δεν έκανε ποτέ του κάτι μεμπτό.

Αναλυτικά οι δηλώσεις

«Θέλω να ευχαριστήσω τον Θεό για την καριέρα μου. Το να είσαι διαιτητής στην Κύπρο είναι πολύ δύσκολο. Θέλω να ευχαριστήσω τον πρόεδρο της ομοσπονδίας που αποφάσισε να με ορίσει σε αυτό το φιλικό. Θέλω να ευχαριστήσω την οικογένεια μου και την κόρη μου για την υπομονή και την αντοχή τους. Χρωστώ στον πατέρα μου που δεν είναι σήμερα εδώ να με δει να τελειώνω την καριέρα των 25 χρόνων. Θέλω να ζητήσω και ένα μεγάλο συγγνώμη απ’ όλο τον κόσμο που πίκρανα με τα σφυρίγματα μου και είναι πολλοί. Να ξέρουν όμως πως δεν έκανα τίποτε το μεμπτό».

Για την καλύτερη και χειρότερη στιγμή του: «Υπήρχαν πολλές καλές και πολλές αρνητικές. Θέλω να ξαναζητήσω ένα μεγάλο συγγνώμη σε όλους που με ανέχτηκαν σε όλα αυτά τα χρόνια».

Τι θα ήθελες να συμβουλεύσεις τον κόσμο και τους διαιτητές: «Ο κόσμος πρέπει να μάθει πως τα λάθη είναι μέρος του παιχνιδιού. Για τους διαιτητές πρέπει να μάθουν να εμπιστεύονται τα πόδια τα δικά τους και όχι τις πλάτες άλλων. Αν το πράξεις μπορείς να έχεις καριέρα 25 χρονών».

Επόμενο άρθρο

Θετικός στον κορωνοϊό ο Ουμτιτί

Όπως ανακοίνωσε η ισπανική ομάδα ο Γάλλος διαγνώσθηκε με τον ιό
14/08/2020 - 21:25

ΣχετικέςΕιδήσεις

Η παραδοχή του Σίλβα, ο στόχος του Νουχίου και η... τρέλα του Ενσούε

Ενσούε, Νουχίου και Σίλβα μίλησαν στην κάμερα της Cablenet μετά τη δύσκολη νίκη
25/09/2020 - 00:26

Ουζουνίδης: «Ήταν ένα καλό μάθημα για εμάς» (ΒΙΝΤΕΟ)

Οι τοποθετήσεις από τον προπονητή του ΑΠΟΕΛ μετά την... αγχωτική πρόκριση
25/09/2020 - 00:03

Ο απόηχος του αποκλεισμού της Ανόρθωσης

Οι δηλώσεις των πρωταγωνιστών μετά την ήττα με 3-2 από τη Βασιλεία
24/09/2020 - 23:47

Μπαρτζώκας: «Ο Ολυμπιακός είναι το πεπρωμένο μου»

Ο Γιώργος Μπαρτζώκας μίλησε στο Eurohoops στο πλαίσιο της επίσημης Media Day
24/09/2020 - 15:59

Δρ. Καραγιαννης: «Δε τηρήθηκαν πλήρως οι υγειονομικές πρόνοιες»

Τι ανάφερε ο Καθηγητής Μικρονβιολογίας σε επικοινωνία που είχε με τον ΠΑΣΠ
24/09/2020 - 15:17

Σ. Κωνσταντίνου: «Δεν τέθηκε θέμα αναθεώρησης του πρωτοκόλλου» (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο τεχνικός διευθυντής της ΚΟΠ μίλησε για το τι έγινε στην έκτακτη σύσκεψη στο Υπουργείο
24/09/2020 - 12:41

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Δρ. Δερμιτζάκης: Πρόβα τζενεράλε για τον χειμώνα η μείωση κρουσμάτων (ΒΙΝΤΕΟ)

Δηλώνει ότι ο εφησυχασμός και η αύξηση περιστατικών είναι ένα παγκόσμιο φαινόμενο

Καροτσάκης για νοσοκομείο αναφοράς: "Ζήτησα παρέμβαση της Αστυνομίας" (ΒΙΝΤΕΟ)

Από χίλια κύματα περνά η αυτονόμηση των δημόσιων νοσηλευτηρίων

Συντεχνιακό "τελεσίγραφο" στη Βουλή για μεταρρύθμιση της τοπικής αυτοδιοίκησης

"Εγκλωβισμένοι" οι εργαζόμενοι σε δήμους και κοινότητες
Ελλάδα

Το ΣΕΑ Τουρκίας καλεί την Ελλάδα να λογικευτεί στο θέμα στρατικοποίησης νησιών

Aναφέρει επίσης ότι είναι πρωτίστως υπέρ του διαλόγου

Δραματικό μήνυμα Μητσοτάκη: "Το δίλημμα είναι αυτοπροστασία ή καραντίνα" (VID)

Ζήτησε από τους πολίτες εγρήγορση με στοχευμένες παρεμβάσεις και προειδοποίησε για ανεργία
Διεθνή

Αριστούργημα του Μποτιτσέλι βγαίνει στο "σφυρί" (ΒΙΝΤΕΟ)

Εκτιμάται ότι θα αγγίξει τα 80 εκ. δολάρια στη δημοπρασία

Ο Ομπάμα "έσπασε" το απόρρητο και έδωσε το τηλέφωνό του στο twitter (BINTEO)

Προ εκπλήξεως βρέθηκαν όσοι επιχείρησαν να καλέσουν τον αριθμό

tv news

Η γέννηση των διδύμων γεμίζει χαρά τον Οδυσσέα και την Έρση...

«8 Λέξεις» Δείτε στα νέα συγκλονιστικά νέα επεισόδια του 2ου Κύκλου αυτή την εβδομάδα!
Alpha TV Κύπρου

Η είδηση ότι η Δανάη είναι υιοθετημένη πέφτει σαν βόμβα στο σπίτι των Αργυρών...

Δείτε εδώ όλες οι εξελίξεις της νέας δραματικής σειράς του Alpha «Αγγελική»
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 25/09/2020 - 02:30Γ4