Δεν άντεξε και έχασε στην τελευταία φάση η Εθνική μας

Κυριακή, 3/9/2017 - 19:45

Το πάλεψε η Εθνική μας αλλά ηττήθηκε στην Εσθονία στο τελευταίο λεπτό του αγώνα με γκολ του Κάιτ.

Χωρίς κάτι το αξιόλογο κύλησε το πρώτο ημίχρονο μεταξύ της Εθνικής μας ομάδας και της Εσθονίας στο Ταλίν.

Το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα έδωσε χώρο στους Εσθονούς χωρίς όμως να κινδυνεύσει σε κανένα σημείο του πρώτου ημιχρόνου.

Πολύ λίγες οι φάσεις και στο δεύτερο ημίχρονο, με την Εθνική μας να ανεβαίνει κυρίως το τελευταίο 20λεπτό χωρίς όμως να πετύχει το πολυπόθητο γκολ.

Η μεγαλύτερη ευκαιρία για την ομάδα μας ήταν μόλις ένα δυνατό σουτ στο 79΄ του Χριστοφή από πλάγια με τον Ακσάλου να διώχνει σε κόρνερ.

Εκεί που όλα έδειχναν ότι το παιχνίδι θα τέλειωνε στο 0-0, στο 92΄ μετά από ολιγωρία της άμυνας μας ο Κάιτ πήρε το σουτ έξω από την περιοχή και διαμόρφωσε το 1-0 το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Εσθονία: Ακσάλου, Κάιτ, Ανιέρ (82' Βασίλεφ), Πούριε, Ζέντσοφ (78' Mίλερ), Πικ, Αντόνοφ, Γιάγκερ, Μετς, Μπαράνοφ, Τενίστε

Κύπρος: Παναγή, Τζέισον, Λαΐφης, Κατελάρης, Μαργκάσα, Λαμπάν, Αρτυματάς, Χάμπος, Αβραάμ (66' Κάστανος), Χριστοφή (87' Χαραλαμπίδης), Σωτηρίου