Διατήρησε το αήττητο με απίθανη ανατροπή στο φινάλε η Δόξα (ΒΙΝΤΕΟ)

Παρασκευή, 2/10/2020 - 21:55

Απίθανη ανατροπή και βαθμό για τη Δόξα, η οποία βρισκόταν πίσω στο σκορ με 0-3 από την Καρμιώτσσα και κατάφερε να ισοφαρίσει με δύο γκολ στο φινάλε.

Οι φιλοξενούμενοι έχασαν τη νίκη μέσα από τα χέρια τους, αφού κατάφεραν να προηγηθούν με τρία τέρματα και τελικά να πάρουν μόνο ένα βαθμό. Προηγήθηκαν με τον Μοχάμεντ Σάσι στο 34ο λεπτό, σκορ που έμεινε μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Μετά την ανάπαυλα και εκμεταλλευόμενη την κακή αμυντική λειτουργία της Δόξας, η Καρμιώτισσα έφτασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3 με τους Ρομό (50’) και Χατζηβασίλη (64’).

Η ομάδα της Κατωκοπιάς και ο Κίκας όμως είχαν διαφορετική άποψη. Στο 70ο λεπτό μείωσε σε 1-3, ο Σαντίκ στις καθυστερήσεις έδωσε ελπίδα και τελικά κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα και πάλι με τον Κίκα για το τελικό 3-3, με τη Δόξα να διατηρεί το αήττητο της.

Τα στιγμιότυπα του αγώνα

Δόξα (Κώστας Σακκάς): Σισκόφσκι, Mέσκα, Μουκτάρης, Χριστοφή, Εγγλέζου, Μπόλιεβιτς, Τραϊτσέφσκι (54′ Κίκας), Ολιβέιρα,Ασαμόα (68′ Καραμόκο), Λουίς Κάρλος (76′ Φιρμίνο), Σαντίκ.

Καρμιώτισσα (Χρύσης Μιχαήλ): Τούμπας, Α. Χριστοφή, Οικονόμου, Μπαράνοφ, Μ. Σασί, Χρίστου, Ρέινολντς, Μαλεκκίδης, Χατζηβασίλης (65′ Φράγκος), Ι. Σασί (79 Καπαρτής), Ρόμο.