Η Δόξα θα είναι και του χρόνου στην Α΄ Κατηγορία (video)

Κυριακή, 14/5/2017 - 21:00

Μεγάλης βαθμολογικής σημασίας νίκη για την Δόξα μέσα στο «Δασάκι» επί του Εθνικού.  Με την νίκη της αυτή η Δόξα και σε συνδυασμό με την ήττα της Καρμιώτισσας από την Ν. Σαλαμίνα κατάφερε να μείνει και μαθηματικά στην Α΄ Κατηγορία.

Το σκορ για την προσφυγική ομάδα άνοιξε στο 38΄ ο Γκόμες με κοντινό πλασέ μετά από όμορφο συνδυασμό.

Με την συμπλήρωση έξι λεπτό στην επανάληψη η Δόξα διπλασίασε τα γκολ της με τον Λεονάρτο, ο οποίος με σουτ μέσα στην περιοχή έκανε το 0-2.

Το τρίτο γκολ για την ομάδα της Δόξας θα ρθει στο 88 με τον Κάστρο ο οποίος χωρίς πίεση κάνει το 0-3.

Λίγο αργότερα πάλι ο Κάστρο θα νικήσει την ανύπαρκτη άμυνα του Εθνικού και θα γράψει το τελικό 0-4, δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στην νίκη-σωτηρίας της Δόξας.

Με την νίκη της αυτή η Δόξα και σε συνδυασμό με την ήττα της Καρμιώτισσας κατάφερε να μείνει και μαθηματικά στην Α΄ Κατηγορία.

Εθνικός Άχνας: Πρότζεκ, Μουλαζίμης (59' Πογιατζής), Κρατσούνοφ, Στόιτσεφ (62' Παπαγεωργίου), Τσικάρσκι, Φιλίποφ, Πιντσέλι, Αρέστη (46' Αράμπαλ), Ενέσκου, Κιπιάνι, Κατσαράβα

Δόξα: Νέγκρι, Παουλίνιο, Λοενάρντο, Γουίλσον, Γκουλόν, Ρεδόνδο, Ενινφούλ, Πουτζιουρής, Γκόμες (90' Ρούντι), Φοφανά (86' Kάστρο), Κορομίνας (90' Εντμάρ)