Αθλητικά

Ηχηρό ''όχι'' του Ροναλντίνιο στους Τουρκοκύπριους

ΡΟΝΑΛΝΤΙΝΙΟ

Ο Ροναλντίνιο ένας από τους μεγαλύτερους ποδοσφαιριστές όλων των εποχών αρνήθηκε πρόταση ύψους 500 000 ευρώ ώστε να αγωνιστεί σε φιλικό αγώνα στα κατεχόμενα.

Πιο συγκεκριμένα η πρόταση έγινε από  «βουλευτή» του Ψευδοκράτους μέσω του αδελφού και μάνατζερ του ποδοσφαιριστή, η απάντηση όμως του Βραζιλιάνου σούπερ σταρ ήταν αποστομωτική.

Ο Ροναλντίνιο απάντησε μέσω μηνύματος ακριβώς έτσι:
''Ξέρω ότι υπάρχουν προβλήματα, βρείτε τα (εννοεί να λυθεί το Κυπριακό) και εγώ δεν θέλω λεφτά για ένα τέτοιο αγώνα. Αλλά βρείτε τα γιατί δεν μου αρέσει αυτό το πρόβλημα'', είπε ο σπουδαίος Βραζιλιάνος ρίχνοντας ''πόρτα'' στα κατεχόμενα. 

Επόμενο άρθρο

Χωρίς τον Τρισκόφσκι θα υποδεχθεί τον Άρη

Η ΑΕΚ ολοκλήρωσε την προετοιμασία της για τον αγώνα με τον Άρη στην Αρένα
12/01/2018 - 12:56

ΣχετικέςΕιδήσεις

Απάντησε στην Ανόρθωση ο Μιχαηλίδης

Έδωσε την δική του απάντηση ο πρόεδρος του Κυπριακού Οργανισμού Αθλητισμού
18/02/2019 - 19:20

Να μην του ζαλίζουν τα... αμελέτητα, είπε ο Νεϊμάρ στους δημοσιογράφους (ΒΙΝΤΕΟ)

Η απάντηση του Βραζιλιάνου ήταν άκρως αποστομωτική και μάλιστα με άσχημο τρόπο...
31/01/2019 - 14:23

Στο "ακουστικό" οι Κυπριακές Αρχές για Σήφη και Ρούντολφ (ΒΙΝΤΕΟ)

Στο κελί του ψευδοκράτους παραμένουν οι δύο συλληφθέντες για την απόπειρα φόνου Ροδοθέου
28/01/2019 - 22:28

Πρόεδρος Αναστασιάδης: Τον κ. Ακιντζί τον απατά η μνήμη του (BINTEO)

Η απάντηση του ΠτΔ στις αναφορές για το κεφάλαιο δύο κρατών
25/01/2019 - 20:15

ΟΑΥ: Ο ΠΑΣΙΝ επιδίδεται σε μια ενορχηστρωμένη εκστρατεία δημιουργίας έντασης

Απαντά στις επικρίσεις των ιδιωτικών νοσηλευτηρίων για το ΓεΣΥ και τους καλεί σε διάλογο
19/01/2019 - 14:42

«Διαλέγω τους παίκτες μου με βάση το μέγεθος...»

«Πληρωμένη» απάντηση από προπονήτρια στη Γερμανία σε σεξιστική ερώτηση που της έγινε
17/01/2019 - 15:19

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Δρ. Σάββας Καδής: "Διάλογος υποκρισίας και δεν γίνεται αποδεκτός από εμάς"

Πυρά κατά ΟΑΥ από τον νέο Πρόεδρο του Παγκύπριου Συνδέσμου Ιδιωτικών Νοσηλευτηρίων

Έτρεχε με 194 χιλιόμετρα την ώρα και συνελήφθη

Συνελήφθη για αυτόφωτο αδίκημα

Πρωταράς: Πυρκαγιά σε μπυραρία "απειλεί" ξενοδοχειακές μονάδες

Σε συναγερμό Πυροσβεστική Υπηρεσία και Αστυνομία στην ελεύθερη περιοχή Αμμοχώστου
Ελλάδα

Πλαστό χαρτονόμισμα των 50 ευρώ είχε για υδατογράφημα ένα...πόκεμον (ΦΩΤΟ)

Αντί το πορτρέτο της Θεάς Ευρώπης σχεδίασαν τον Mew

Βρέθηκε πτώμα τυλιγμένο σε σεντόνι δεμένο χειροπόδαρα στο Χαλάνδρι

Εξαφανισμένη η Γερμανίδα σύζυγος του πτώματος

18 θάνατοι μέσα σε μια εβδομάδα λόγω Γρίπης Α στην Ελλάδα

Στους 74 ο συνολικός αριθμός των ατόμων που έχουν χάσει τη ζωή τους
Διεθνή

Κροατία: Γυναίκα σκότωσε την αδελφή της και την είχε στη κατάψυξη για 18 χρόνια

Η μικρή της αδελφή ήταν δηλωμένη από την οικογένεια ως εξαφανισμένη από το 2000

Τουρκία και Αμερική θα αποσύρουν τα στρατεύματά τους από τη Συρία

Οι ΗΠΑ θα διατηρήσουν μια «μικρή» ομάδα, περίπου «200 στρατιωτικών»

Κλείνει τα σύνορα με τη Βραζιλία ο Μαδούρο

Αντικρούει τις απειλές Τραμπ και δρομολογεί να κλείσει τα σύνορα και με τη Κολομβία

tv news

Ο βιολογικός γιος της Ελένης της πόρνης στις «24 ΩΡΕΣ» του Alpha αυτό το Σάββατο

Τα ναρκωτικά, οι φυλακές και η ψυχολογική κατάρρευση σε ηλικία 13 χρόνων... (ΒΙΝΤΕΟ)
Alpha TV Κύπρου

Ο Μιχάλης δεν μπορεί να κρύψει τη λύπη του κάθε φορά που συναντά τη Μαρίνα...

Παράλληλα η Έλλη παρακολουθεί τον Κωστή... «Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Παρασκευή Νέο Επεισόδιο
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 22/02/2019 - 13:00ΕΛΕΝΗ