Έμπλεξε σε... περιπέτειες αλλά τα κατάφερε η Τσέλσι (BINTEO)

Με σκορ 3-2 πέρασε η Τσέλσι από την έδρα της Κρίσταλ Πάλας για την 34η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ. Σε εξαιρετική μέρα ο Γουίλιαν για τους φιλοξενούμενους, ο οποίος «σέρβιρε» τα δύο πρώτα τέρματα της ομάδας του Φρανκ Λάμπαρντ. Στο 6ο λεπτό ήταν ο Ζιρού αυτός που εκμεταλλεύτηκε την ασίστ ανοίγοντας το σκορ με πλασέ ενώ στο 27’ ο Πούλισικ έδωσε προβάδισμα δύο τερμάτων με εξαιρετικό σουτ. Ακόμη πιο όμορφο υπήρξε ωστόσο το πρώτο γκολ των «αετών». Ο Ζαχά έγινε κάτοχος της μπάλας έξω από την «μπλε» περιοχή και εξαπέλυσε έναν… κεραυνό που δεν άφησε κανένα περιθώριο αντίδρασης στον Κέπα (34’), μειώνοντας σε 2-1.

Οι «μπλε» πήραν εκ νέου προβάδισμα δύο τερμάτων με τον Έιμπραχαμ να πλασάρει εύστοχα στο 71ο λεπτό αλλά ο Μπεντέκε έδωσε ξανά ενδιαφέρον στο ματς 82 δευτερόλεπτα αργότερα, σκοράροντας σε εντός έδρας ματς της Πάλας για πρώτη φορά από τον Απρίλιο του 2018… Η φάση του αγώνα σημειώθηκε στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, με τον Νταν να σημαδεύει με κεφαλιά του δοκάρι, χάνοντας την ευκαιρία να «χαρίσει» στην ομάδα του το βαθμό της ισοπαλίας.

«Λιώνουν» στον Αρχάγγελο οι ποδοσφαιριστές του ΑΠΟΕΛ (ΦΩΤΟ)