Αθλητικά

Εντρένα: «Είμαι σε μια ομάδα με μεγάλη ιστορία»

ΕΝΤΡΕΝΑ

Ο ποδοσφαιριστής της Ομόνοιας Χουάν Εντρένα μίλησε στην ιστοσελίδα «granadacf.ideal.es» και έκανε αναφορά στην Κύπρο όσο και στο Κυπριακό πρωτάθλημα ενώ δεν άφησε ασχολίαστη την δική του προσωπική απόδοση. 

Αναλυτικά

Για την εμπειρία του στην Κύπρο: «Είναι αρκετά καλή. Η Κύπρος είναι μια χώρα η οποία είναι σχεδόν ίδια με την Ισπανία με αρκετό καλό καιρό και καλούς ανθρώπους».

Για τις εντυπώσεις του από το Κυπριακό πρωτάθλημα και τι του λείπει από την Ισπανία: «Μου έκανε τρομερή εντύπωση το πώς ζουν εδώ το ποδόσφαιρο, δεν περίμενα να είναι τόσο έντονο το ποδόσφαιρο. Είμαι σε μια ομάδα με μεγάλη Ιστορία. Από την Ισπανία μου έχει λείψει η οικογένεια μου και οι φίλοι μου».

Για την δική του απόδοση στον αγωνιστικό χώρο: «Νιώθω καλά. Είμαι σε μια μεγάλη ομάδα με ποδοσφαιριστές ψηλού επιπέδου και αυτό είναι καλό γιατί μαθαίνω από αυτούς. Στην αρχή ήμουν ευχαριστημένος με τα λεπτά που αγωνιζόμουν αλλά όταν άλλαξε ο προπονητής (σ.σ. όταν αποχώρησε ο Ολίβα και ανέλαβε ο Αναστασίου) είχα τραυματισμούς που με πήγαν λίγο πίσω. Πρέπει να συνεχίσω την σκληρή δουλειά».

Επόμενο άρθρο

Συνδέουν Χάνκα με Ανόρθωση

Δημοσιεύματα στην Ρουμανία φέρουν τον ποδοσφαιριστή στο μεταγραφικό πλάνο της «Κυρίας»
30/12/2018 - 10:36

ΣχετικέςΕιδήσεις

Περιμένει τον Αντρέα Μακρή στην Βουλγαρία ο Κέρκεζ

Διαβάστε τι δήλωσε ο Βόσνιος τεχνικός των κυπελλούχων
15/07/2019 - 21:31

Παρελθόν ακόμη ένας «εκτός πλάνων» στην Ομόνοια

Ο Εντρένα έλυσε το συμβόλαιο του κοινή συναινέσει με τους «πράσινους»
15/07/2019 - 16:04

«Οι συνθήκες και το πρότζεκτ ήταν οι λόγοι που επέλεξε την Ομόνοιας» (ΒΙΝΤΕΟ)

Δείτε και διαβάστε τις πρώτες δηλώσεις του πορτογάλου ποδοσφαιριστή της Ομόνοιας
11/07/2019 - 18:21

Κοντίδης: «Η αποτυχία θα με κάνει πιο δυνατό»

Ο Παύλος Κοντίδης κάνει απολογισμό του Παγκόσμιου Πρωταθλήματος του Σακαϊμινάτο
11/07/2019 - 13:46

Αυγουστή: «Γνωρίζουμε καλά τι πήγε λάθος την περσινή χρονιά» (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι δήλωσε ο προπονητής του Απόλλωνα και ο Παπουλής ενόψει της πρεμιέρας στη νέα σεζόν
10/07/2019 - 19:08

Ιδιάκεθ: «Δεν υποτιμώ καθόλου τον αντίπαλο»

Τι δήλωσε ο προπονητής της ΑΕΚ και ο αρχηγός της ομάδας, ενόψει του πρώτου επίσημου αγώνα
10/07/2019 - 18:45

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Αίσιο τέλος στην υπόθεση εξαφάνισης 50χρονης από το σπίτι που εργαζόταν

Απουσίαζε από την Κυριακή και η Αστυνομία ζητούσε τη βοήθεια των πολιτών για εντοπισμό της

"Καταζητείται λεοντόψαρο νεκρό ή τηγανισμένο" (BINTEO)

Βούτηξαν και καθάρισαν το ναυάγιο Ζηνοβία από τα λεοντόψαρα και μετά...τα τηγάνισαν

Απάτη στο όνομα των...Κυπριακών Ταχυδρομείων (ΒΙΝΤΕΟ)

Το μήνυμα που λαμβάνουν εκατοντάδες πολίτες στα κινητά τους τηλέφωνα
Ελλάδα

Νεαρός φέρεται να ομολόγησε ότι σκότωσε την Αμερικανίδα βιολόγο

Τα ίχνη που οδήγησαν τις αρχές στη σύλληψη του 27χρονου Έλληνα

29χρονη ανάγκαζε την ανήλικη κόρη της να ζητιανεύει

Αδιαφορούσε αν το 11χρονο κορίτσι αντιμετώπιζε κινδύνους

Αποζημίωση ζητά η οικογένεια της 8χρονης που χτυπήθηκε από αδέσποτη σφαίρα

"Είναι ένας Γολγοθάς" δηλώνει ο δικηγόρος Ανδρέας Μήτσαινας
Διεθνή

Ερντογάν: Νέος στόχος η από κοινού παραγωγή S-400 με τη Ρωσία

"Όσο έχουμε στρατιώτες, αστυνομία και ευφυΐα, κανένας δεν μας αγγίζει"

Ο Άλαν Τούρινγκ το νέο πρόσωπο στο χαρτονόμισμα των 50 λιρών

Δικαίωση για τον "πατέρα" της Πληροφορικής που ευνουχίστηκε επειδή ήταν ομοφυλόφιλος

Τραγική κατάληξη είχε η εξαφάνιση 9χρονου κοριτσιού στην Κίνα

Το άψυχο σώμα της εντοπίστηκε στη θάλασσα με τις αρχές να αποκλείουν να ήταν ατύχημα

tv news

Όλοι έχουν μια ιστορία.... Ποιο είναι το τραγούδι της δικής σου;

Δήλωσε και εσύ συμμετοχή στο "Soundtrack Of Love..." Παρουσιάζει η Χριστιάνα Αριστοτέλους
Alpha TV Κύπρου

Ο Ηλίας μένει μόνος στο σπίτι,όταν ξαφνικά εισβάλλει μια γνωριμία απ’το παρελθόν

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τρί, 16/07/2019 - 06:3024 ΩΡΕΣ