Έφυγε νικητής και από την Μολδαβία

Πέμπτη, 20/7/2017 - 20:44

Καταιγιστικός ο Απόλλωνας στην Μολδαβία στο πρώτο ημίχρονο του αγώνα. Οι γαλάζιοι έπαιξαν στο μισό γήπεδο την Ζάρια και έχασαν πολλές ευκαιρίες για γκολ, η μεγαλύτερη το τετ α τετ του Μάγκλιτσα στην αρχή της αναμέτρησης. Η δικαιοσύνη αποδόθηκε στο τέλος του ημιχρόνου. Ο Στυλιανού ανατράπηκε εντός περιοχής ο διαιτητής έδωσε το πέναλτι και ο Άλεξ Ντα Σίλβα άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Σοφρώνη Αυγουστή.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με γκολ της Ζάρια στο 48΄ μετά από κεφαλιά. Πέντε λεπτά αργότερα ο Πέδρο έκανε ένα δυνατό σουτ όμως ο τερματοφύλακας της Ζάρια απέκρουσε.

Τα αριθμητικά δεδομένα άλλαξαν στο 75΄ όταν ο Ράτσα αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα, κάτι που εκμεταλλεύτηκε ο Απόλλωνας αφού κατάφερε με τον Σκέμπρι στο 81΄ να πάρει την νίκη με 2-1.

Ζάρια: Πασένκο, Γκολοβατένκο, Ζαγκινάιλοφ, Ράτσα, Οβσεανίκοφ, Τιγκιρλάς, Γκούλτσεακ, Μιχάλιοβ, Φόκσα, Γκόμες (65' Σουβόροφ), Τριφόνοβ

Απόλλων: Βάλε, Στυλιανού (69' Ζελάγια), Ρομπέρζ, Γιούστε (78' Άλεφ), Ζάντερ (59' Βασιλείου), Σακέτι, Χάμπος, Άλεξ, Πέδρο, Σκέμπρι, Μάγκλιτσα