Επικύρωσε την πρόκριση ο Απόλλωνας (ΒΙΝΤΕΟ)

Τετάρτη, 6/3/2019 - 18:55

Με δεύτερη νίκη επί της Καρμιώτισσας ο Απόλλωνας επικύρωσε την συμμετοχή του στην φάση των ημιτελικών του Κυπέλλου.

Η ομάδα του Σωφρόνη Αυγουστή παρατάχθηκε με πολλές αλλαγές στον αγωνιστικό χώρο όμως δεν δυσκολεύτηκε να πετύχει δεύτερη νίκη με 2-1.

Το σκορ για τον Απόλλωνα άνοιξε στο 16ο λεπτό ο νεαρός Ψύχας ενώ ο Σκέμπρι διπλασίασε τα γκολ της ομάδας του στο 42ο λεπτό. Για την Καριώτισσα μείωσε στο σκορ ο 48ο λεπτό ο Πάντος.

Πλέον, η ομάδα του «Λιμανιού» περιμένει να μάθει τον αντίπαλο της στα ημιτελικά ενώ αξίζει να αναφέρουμε ότι αυτή είναι η δέκατη φορά στα τελευταία δώδεκα χρόνια που ο Απολλωνας θα είναι στα ημιτελικά.

Απόλλων (Αυγουστή): Κίσσας, Μπρου(58' Κυριάκου), Φαουμπάλα, Ρομπέρζ, Παπουλής(46' Φακούντο), Σκέμπρι, Γιούστε(46' Χαραλάμπους), Βασιλειάδης, Παπαμιχαήλ, Ψύχας, Σπόλιαριτς

Καρμιώτισσα (Δημητρίου): Πιερή Ι., Οζίας, Βαττής, Πάντος(64' Χατζηκωνσταντή), Γενεθλίου(78' Νεοφύτου Α.), Κυριάκου, Σαρίφ, Νιόκκα, Πιερή Κ., Λούγκος(56' Μασίνουα), Νεοφύτου