Επιστροφή στις επιτυχίες και στο πρωτάθλημα αναζητά ο Απόλλωνας

Πέμπτη, 3/1/2019 - 15:55

To 2019 επιφύλασσε θετικό ξεκίνημα για τον Απόλλωνα. Η ομάδα της Λεμεσού επικράτησε της Ομόνοιας με 1-0 στο Τσίρειο στάδιο για το θεσμό του κυπέλλου και πήρε το προβάδισμα πρόκρισης στην επόμενη φάση.

Η ομάδα της Λεμεσού αν και αγωνίστηκε για ένα ημίχρονο με παίχτη περισσότερο δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί το αριθμητικό πλεονέκτημα που είχε και έμεινε μόνο στο ένα γκολ της νίκης. Ειδικά η φάση του Σκέμπρι στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων μπορεί να αποβεί μοιραίο για τον Απόλλωνα στον επαναληπτικό.

Πλέον, ο Απόλλωνας στρέφει την προσοχή του στο πρωτάθλημα και στην δύσκολη έξοδο στο «Αμμόχωστος» κόντρα στη Νέα Σαλαμίνα. Ένα παιχνίδι που κρύβει πολλές δυσκολίες μιας και η ομάδα της Αμμοχώστου έχει αποδείξει πολλάκις στο φετινό πρωτάθλημα ότι είναι ικανή για όλα (τελευταίο παράδειγμα η εκτός έδρας νίκη κόντρα στην ΑΕΚ).