Επιστροφή στις νίκες με υπογραφές Μακρή και Ποτέ (VIDEO)

Κυριακή, 5/11/2017 - 16:53

O ΑΠΟΕΛ από τα πρώτα λεπτά έκανε το παιχνίδι του... Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία ήρθε στο 8' με προβολή του Ποτέ που πήγε έξω.Τρία λεπτά αργότερα ήταν η σειρά του Πέρεθ να σώσει την ομάδα του, στέλνοντας κόρνερ το κοντινό πλασέ του Μπρούλς. Οι γηπεδούχοι συνέχισαν να πιέζουν και στο 21' ο Εφραίμ από δύσκολη θέση δοκίμασε το σουτ και ο Κόπριβετς απέκρουσε.

Στο 27' ο Σαλάι κέρδισε πέναλτι απ' τον Ντομίνγκεζ , ο Κόπριβετς απέκρουσε την εκτέλεση του Ποτέ όμως ο Αφρικανός με δεύτερη προσπάθεια έκανε το 1-0.

Οι γαλαζοκίτρινοι στο 40' ζήτησαν πέναλτι για μαρκάρισμα του Χόριτς στον Αντωνίου.

Στην επανάληψη ο ΑΠΟΕΛ κυριάρχησε.Στο 55' ήρθε το 2-0.Ο Ζαχίντ εκτέλεσε κόρνερ και ''καυτός'' ο Ποτέ με κεφαλιά πέτυχε άλλο ένα γκολ κάνοντας το 2-0.

Στο 87' ο Ζαχίντ με κόρνερ έδωσε την δεύτερη ...ασίστ στο ματς και ο Μακρής εξ επαφής πλάσαρε για το 3-0. Δυο λεπτά αργότερα και πάλι ο Μακρής ανέβασε το σκορ στο 4-0 όταν εκμεταλλεύτηκε λάθος απομάκρυνση των γηπεδούχων.