Επιτέλους νίκη για την Μίλαν στο εντός έδρας ντεμπούτο του Γκατούζο

Δευτέρα, 11/12/2017 - 09:11

Επιτέλους νίκη για την Μίλαν στο ... τρίτο ντεμπούτο του Τζενάρο Γκατούζο στον πάγκο της. Στο εκτός έδρας ισοπαλία 2-2 με την Μπενεβέντο, στο Ευρωπαικό ήττα με 2-0 από την Ριέκα και χθες στο εντός έδρας νίκη με 2-1 επί της Μπολόνια. Οι ''ροσονέρι'' έφτασαν στο -3 από την 6ή θέση και την Σαμπντόρια, που έχει όμως ένα ματς λιγότερο.

Στο Σαν Σίρο οι Μιλανέζοι έψαξαν από την αρχή το γκόλ και το βρήκαν με τον Μποναβεντούρα μόλις στο 10'. Δύο λεπτά αργότερα όμως είδαν τον Βέρντι με εξαιρετικό σουτ στο παραθυράκι του Ντοναρούμα να κάνει το 1-1 για τους ''ροσομπλού''. Στην επανάληψη μίλησε ξανά ο Μποναβεντούρα, που με κεφαλιά αυτή τη φορά έγραψε το 2-1 στο 76', που ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Η 16ή αγωνιστική του Campionato ολοκληρώνεται απόψε με δυο αναμετρήσεις που θα έχετε την ευκαιρία να παρακολουθήσετε ζωντανά και αποκλειστικά από τα κανάλια Cytavision sports. Στις 20.00 σέντρα στο ματς της Τζένοα με την Αταλάντα και μετάδοση από το Cytavision sports 2 και HD. Μέσω της ίδιας συχνότητας θα δείτε και το επόμενο παιχνίδι που ρίχνει την αυλαία. Στις 22.00 live από το Oλίμπικο, απολαύστε στο Cytavision sports 2 και HD την μονομαχία της Λάτσιο με την Τορίνο.