Φιλική επικράτηση του Άρη στο Κολόσσι επί του Απόλλωνα

Πέμπτη, 7/10/2021 - 19:50

Φιλική νίκη επί του Απόλλωνα πέτυχε στο Κολόσσι ο Άρης με 2-1 το απόγευμα της Πέμπτης (07/10).

Οι δύο ομάδες πραγματοποίησαν τη φιλική αναμέτρηση ελέω της διακοπής του πρωταθλήματος για να διατηρηθούν σε εγρήγορση. Παιχνίδι στο οποίο οι δύο προπονητές είχαν την ευκαιρία να δώσουν χρόνο συμμετοχής σε αρκετούς ποδοσφαιριστές οι οποίοι δεν κατέγραψαν πολλά επίσημη λεπτά ακόμη στη σεζόν.

Το σκορ για τον Άρη άνοιξε ο Μπαμπίκα στο 40ο λεπτό, ενώ στο 54ο λεπτό ο Ιωσηφίδης έκανε το 2-0 για τους φιλοξενούμενους. Ο Απόλλωνας μείωσε στο σκορ στο 68ο λεπτό με τον Ψύχα από το σημείο του πέναλτι.

Απόλλωνας (Αλεξάντερ Τσόρνιγκερ): Aλ. Γιοβάνοβιτς (46' Ντούριν), Μαυρίας (64' Φιλιώτης), Β. Γιοβάνοβιτς (64' Ουέλινγκτον), Μαλεκκίδης (46' Ρομπέρζ), Αλεσάμι (64' Χαμάς), Κολ (46' Παπουνασβίλι), Ψύχας, Σπόλιαριτς (84' Φώτη), Αλμπάνης (64' Νταμπό), Ίντζια (84' Οικονομίδης), Στορ

Άρης (Λιάσος Λουκά): Παπαστυλιανού, Μπράουν, Ανδρέου, Ιωσηφίδης, Ντελμίρο, Ματθαίου, Γιάνταλ, Ελευθερίου, Σικόρσκι, Κορομά, Μπαμπίκα