Φιλική ισοπαλία για τον ΑΠΟΕΛ κόντρα στον ΠΟΞ

ΑΠΟΕΛ ΣΩΦΡΟΝΗΣ ΑΥΓΟΥΣΤΗ

Ο ΑΠΟΕΛ και ο  Π.Ο. Ξυλοτύμβου συμβιβάστηκαν με την ισοπαλία (2-2), για τον μεταξύ τους φιλικό αγώνα στον «Αρχάγγελο» (κεκλεισμένων των θυρών), στο πλαίσιο προετοιμασίας για την επανέναρξη του πρωταθλήματος.

Το σκορ για την ομάδα της Ξυλοτύμβου, άνοιξε o Γουατσέ στο 3ο λεπτό, ενώ οι «γαλαζοκίτρινοι» ισοφάρισαν με τον Θεοδώρου στο 20ο λεπτό. Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Λευκωσίας προηγήθηκε, με τον Γουήλερ στο 52ο λεπτό και το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Ράιαν στο 70ο λεπτό.

Ο Σωφρόνης Αυγουστή είχε την ευκαιρία, να βοηθήσει τους ποδοσφαιριστές του να παραμείνουν σε αγωνιστικό ρυθμό, ενώ μπόρεσε να χρησιμοποιήσει και παίκτες, που δεν έχουν πολλά παιχνίδια στα πόδια τους.

Η ενδεκάδα: Χριστοδούλου, Φεράρι, Νταουσβίλι, Κβιλιτάια, Μπλουμ, Θεοδώρου, Πολυκάρπου, Σαρφό, Ντιας, Ντογκαλά, Δώνης