Φιλική νίκη για την ΑΕΚ, σκόραρε ο Σπιρόβσκι

Τετάρτη, 22/7/2020 - 19:48

Φιλική νίκη με 2-0 απέναντι στη Δόξα, πήρε η ΑΕΚ σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στην Κυπερούντα.

Η ομάδα της Λάρνακας επικράτησε και στο δεύτερο της φιλικό παιχνίδι, μετά από αυτό με την Ομόνοια, Αραδίππου, με τον Νταβίδ Κανέδα να βγάζει και σε αυτό χρήσιμα συμπεράσματα για τους ποδοσφαιριστές του. Στα θετικά το παρθενικό γκολ του Σπιρόβσκι, έστω και σε φιλικού χαρακτήρα αγώνα, που δείχνει να μπαίνει για τα καλά στην ομάδα.

Τα γκολ του αγώνα πέτυχαν οι Αντωνιάδης (41') και Σπιρόβσκι (44').

Η ενημέρωση της ΑΕΚ για το φιλικό:

Δεύτερο φιλικό προετοιμασίας για την ομάδα μας, που αντιμετώπισε την Δόξα στο Κοινοτικό Στάδιο Κυπερούντας και πήρε την νίκη με 2-0.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Δόξα (Κώστας Σακκάς): Sishkovski, Μουκτάρης, Oliveira, Sadik, Boljevic, Trajchevski, Αδωνη, Taiwo, Mesca, Μιντίκκης.

AEK (David Caneda): Tono (46' Χριστοδούλου), Αντωνιάδης (46' Truyols, 80' Cases), Spirovski (46' Spoljaric), Abraham (46' Μακρής), Trickovski (46' Florian), Fernandez (46' Thandi), Ιωάννου (46' Planas), Αναστασίου (46' Acoran), Ράσπας (46' Κωνσταντίνου), Ναούμ (55' Golobart), Mojsov (46' Mikel).

Διαιτητές: Kωνσταντίνος Φωτίου

Βοηθοί διαιτητές: Νίκος Σαμάρας, Ανδρέας Τουμάζου

Κίτρινες: -

Η εξέλιξη της αναμέτρησης:

1' Έναρξη της αναμέτρησης.

18' Σουτ του Carlos, η μπάλα κόντραρε στον Fernandez και στην συνέχεια σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι του Tono.

26' Γύρισμα του Ναούμ από δεξιά και σουτ στην κίνηση από τον Spirovski, η μπάλα κόντραρε σε αντίπαλο.

40' Συρτό σουτ του Spirovski, πέφτει στην γωνία και αποκρούει σε κόρνερ ο αντίπαλος τερματοφύλακας.

41' ΓΚΟΛ! 0-1 για την ομάδα μας με πλασέ του Αντωνιάδη, μετά την απόκρουση του τερματοφύλακα στην κεφαλιά του Ράσπα.

44' ΓΚΟΛ! 0-2 για την ομάδα μας με εξαιρετικό μακρινό σουτ του Spirovski.

45' Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου.

56' Πολύ καλή ατομική ενέργεια από τον Κωνσταντίνου και σουτ, το οποίο σταμάτησε στο δεξί δοκάρι. Στην εξέλιξη της φάσης γύρισμα του Spoljaric, η μπάλα πέρασε παράλληλα με την εστία.

59' Προσπάθεια του Acoran από δεξιά και πάσα για τον Spoljaric, που έκανε το δυνατό σουτ, πάνω στον τερματοφύλακα.

68' Κόρνερ του Spoljaric, κεφαλιά του Golobart, η μπάλα έξω.

75' Γύρισμα του νωρίς Planas, δεν πρόλαβαν να μπουν στην πορεία της μπάλας Florian και Κωνσταντίνου.

84' Φάουλ από πλάγια θέση του Οικονομίδη, ο Χριστοδούλου κάνει την επέμβαση.

86' Δυνατό σουτ του Κωνσταντίνου, διώχνει σε κόρνερ ο τερματοφύλακας. Από την εκτέλεση του κόρνερ, γύρισμα του Μακρή, προβολή του Planas έξω.

89' Μπαλιά του Planas, o Μακρής δεν μπόρεσε να μπει στην πορεία της μπάλας.

90' Τέλος της αναμέτρησης.