Γκουαρδιόλα: «Να μη σκεφτόμαστε το σκορ στη ρεβάνς»

Τετάρτη, 12/4/2023 - 10:32

Ο Πεπ Γκουαρδιόλα τόνισε πως η Μπάγερν είχε κάποια καλύτερα διαστήματα από τη Μάντσεστερ Σίτι στο «Ετιχαντ», όμως πέτυχαν ένα φοβερό γκολ και μετά το 60’ ήταν ανώτεροι, έφτασαν στο 3-0 και ζήτησε βελτίωση για μην έχουν μπελάδες στη ρεβάνς.

Αναλυτικά: «Για 55-60’ ήταν κλειστό παιχνίδι. Υπήρχαν διαστήματα που η Μπάγερν ήταν καλύτερη από εμάς. Βρήκαμε ένα απίθανο γκολ με τον Ρόδρι. Δεν μπορούσαμε να ελέγξουμε τον Μουσιάλα και τον Γκνάμπρι, αλλά και τον ρυθμό των Σανέ και Γκνάμπρι.

Στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου ήταν καλύτεροι από εμάς. Είχαν ευκαιρίες. Στη συνέχεια, φέραμε στα μέτρα μας ορισμένες λεπτομέρειες και στα τελευταία λεπτά ήμασταν καλύτεροι. Πετύχαμε τρία φανταστικά γκολ. Ήταν ένα απίθανο αποτέλεσμα. Ξέρω τι σημαίνει η "Allianz Arena". Πρέπει να αντιμετωπίσουμε το παιχνίδι αυτό ως κάτι νέο. Πρέπει να βελτιώσουμε ορισμένα πράγματα για να μην υποφέρουμε από την ποιότητα της Μπάγερν».