Η αλβανική μαφία πίσω από την περίεργη κίτρινη κάρτα που δέχθηκε ο Τζάκα

Παρασκευή, 5/8/2022 - 12:34

Ο Γκρανίτ Tζάκα τον Δεκέμβριο του 2021, δέχθηκε μια πολύ περίεργη κίτρινη κάρτα στην εκτός έδρας νίκη της Άρσεναλ με 4-1 επί της Λίντς.Ο Ελβετός έκανε αδικαιολόγητα καθυστερήσεις σε εκτέλεση φάουλ, στο 86ο λεπτό της αναμέτρησης και ενώ η ομάδα του κέρδιζε με τρια γκολ διαφορά.

Το συμβάν κινητοποίησε τις αρχές που έβγαλαν ...λαυράκι, καθώς ανακάλυψαν στοιχηματική δραστηριότητα μέσω κρυπτονομισμάτων, που έλαβε χώρα στην Αλβανία. Συγκεκριμένα αποκαλύφθηκε πως είχαν πονταριστεί συνολικά 52.000 λίρες στο να πάρει ο Τζάκα κίτρινη κάρτα στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα, κάτι που τελικά έγινε ως δια μαγείας πραγματικότητα.

Μέχρι στιγμής FA και Άρσεναλ έχουν αρνηθεί να κάνουν οποιαδήποτε δήλωση επί του θέματος.

*φωτογραφία:arsenal.com