«Καθάρισε» για τη Λαμία ο Καρλίτος και υποχρέωσε τον Άρη σε νέα ήττα

Κυριακή, 27/8/2023 - 21:22

Η Λαμία νίκησε τον Άρη με 1-0 στο «Αθανάσιος Διάκος», για την 2η αγωνιστική της φετινής Stoiximan Super League, σε ένα μάλλον «κλειστό» αλλά και… επεισοδιακό παιχνίδι.

Ο Καρλίτος έμελλε να κρίνει το νικητή, σκοράροντας ξανά μετά την πρεμιέρα, στο 38ο λεπτό, ενώ όπως στον Βόλο έτσι και σήμερα ο Τσιλούλης είχε δοκάρι, στο 56’ για την ομάδα της Φθιώτιδας που είδε τον Σιμόν να αποβάλλεται με δύο κίτρινες κάρτες μέσα σε τρία λεπτά, στις καθυστερήσεις!

Έτσι, η μεν Λαμία έφτασε τους 4 βαθμούς και πηγαίνει στο Φάληρο την επόμενη αγωνιστική για να παίξει με τον Ολυμπιακό. Την ώρα που οι νωχελικοί αμυντικά και αναποτελεσματικοί επιθετικά σε ένα ακόμα παιχνίδι «κίτρινοι» έκαναν το 2x2 σε… ήττες και υποδέχονται τον Αστέρα Τρπίπολης, σε ένα ματς… ζωής και θανάτου για αυτούς.