Τελικό: ΑΕΛ-ΑΠΟΕΛ 1-1 (photos)

Τετάρτη, 19/4/2017 - 16:57

Ο ΑΠΟΕΛ έστω και δύσκολα κατάφερε με το τελικό 1-1 (πρώτο παιχνίδι στο ΓΣΠ 0-0) να προκριθεί στην ημιτελική φάση του Κυπέλλου Κύπρου. Το σκορ άνοιξε ο Μπαράλ στο 52΄, ενώ ισοφάρισε ο Αρουαμπαρένα στο 81΄.

19:40
81΄ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με τον Αρουαμπαρένα ο οποίος ισοφαρίζει με όμορφη κεφαλιά μετά από σέντρα του Γεωργιάδη
19/04/2017
19:33
75΄ Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΛ με τον Μαύρου, όμως το σουτ του από κοντινή απόσταση δεν βρήκε στόχο
19:11
ΓΚΟΛ ο ΑΠΟΕΛ με τον Μπαράλ, ο οποίος εκμεταλλεύτηκε το λάθος του Λαφράνς πήρε την μπάλα μέσα στην περιοχή και με σουτ άνοιξε το σκορ
19/04/2017
19:06
Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου
19/04/2017
18:56
Σχόλιο πρώτου ημιχρόνου: Φάσεις, δύναμη, τραυματισμοί και κόκκινη κάρτα

Αρκετά δυνατό το πρώτο ημίχρονο με τις δυο ομάδες να αναζητούν από την αρχή το γκολ, το οποίο θα τους έδινε ισχυρό προβάδισμα πρόκρισης. Πρώτη απείλησε η ΑΕΛ με τον Μέσκα εις διπλούν, ενώ απάντησε ο ΑΠΟΕΛ με τους Μοράις και Μπερτόλιο. Ο ΑΠΟΕΛ ατύχε μόλις στο 29΄ να χάσει τον Μπερτόλιο, ο οποίος τραυματίστηκε, την θέση του πήρε ο Μπαράλ, ο οποίος μάλιστα λίγο μετά την είσοδο του έχασε ευκαιρία να ανοίξει το σκορ. Σταδιακά το παιχνίδι ατόνησε με τα φάουλ και το δυνατό παιχνίδι να κυριαρχούν. Τα αριθμητικά δεδομένα άλλαξαν λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου, όταν ο Βάντερ δέχτηκε δεύτερη κίτρινη  κάρτα σε φάουλ του στο κέντρο του γηπέδου στον Σάσι. Πλέον ο ΑΠΟΕΛ καλείται να παίξει για ένα ημίχρονο (σίγουρα) με δέκα ποδοσφαιριστές.

19/04/2017
18:47
Τέλος ημιχρόνου
19/04/2017
18:43
44΄ Κόκκινη κάρτα για τον Βάντερ, αφού δέχτηκε δεύτερη κίτρινη κάρτα σε μαρκάρισμα του στον Σάσι. Νέα δεδομένα στο παιχνίδι