Live: Ομόνοια - Αλκή (ΦΩΤΟ & ΒΙΝΤΕΟ)

Σάββατο, 25/8/2018 - 22:05

Σε ένα παιχνίδι που δεν ήταν αντάξιο των προσδοκιών της η Ομόνοια εν τέλει κατάφερε να πάρει το τρίποντο της νίκης χάρη στο γκολ του Πρέτσε στο 43ο λεπτό.  Το «τριφύλλι» κρατάει το θετικό αποτέλεσμα στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος και πλέον στρέφει την προσοχή της στην επόμενη αγωνιστική μετά την διακοπή των εθνικών ομάδων. Μια διακοπή η οποία θα δώσει την ευκαιρία στον Ολίβα να δουλέψει ακόμη περισσότερο την ομάδα του.

25/08/2018
22:05
Τέλος στην αναμέτρηση
25/08/2018
22:04
94' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για την Αλκή
25/08/2018
22:02
90' 4 λεπτά καθυστερήσεις
25/08/2018
22:01
90' Σουτ για την Ομόνοια

Κάκιστο τελείωμα από τον Εντρένα και η μπάλα ψηλά έξω.

25/08/2018
21:59
88' Κάκιστη εκτέλεση και πλάγιο για την Αλκή
25/08/2018
21:59
88' Κόρνερ για την Ομόνοια με τον Ζίβετς
25/08/2018
21:57
86' Κακός ρυθμός με πολλά λάθη

Η μεν Ομόνοια προσπαθεί να διατηρήσει το προβάδισμα και η δε Αλκή δεν μπορεί να απειλήσει.

25/08/2018
21:51
Πάνω-κάτω συνέχεια η μπάλα με πολλά λάθη
25/08/2018
21:50
79' Πέναλτι ζητά η Αλκή

Μετά από μια γρήγορη αντεπίθεση και σέντρα στην περιοχή της Ομόνοιας η μπάλα ανακόπηκε από τους αμυντικούς. Οι παίκτες της Αλκής διαμαρτυρήθηκαν για αντικανονικό κόψιμο αλλά ο διαιτητής είχε αντίθετη άποψη.

25/08/2018
21:47
76' Κόρνερ για την Αλκή

Κανένα πρόβλημα για τους αμυντικούς της Ομόνοιας. Η μπάλα σε πλάγιο για την Αθάνατη.

25/08/2018
21:43
72' Αλλαγή για την Ομόνοια

Μέσα ο Εντρένα στη θέση του Ραμίρεζ

25/08/2018
21:34
63' Αλλαγή για την Αλκή

Μέσα ο Σπόλιαριτς στη θέση του Ακόστα

25/08/2018
21:31
Το γκολ της Ομόνοιας σε βίντεο
25/08/2018
21:30
57' Αλλαγή για την Ομόνοια

Ο Κούσουλος στη θέση του Τζαΐλσον

25/08/2018
21:29
56' Ευκαιρία για την Ομόνοια

Σέντρα από τον Ζίβετς με τον Μόντες να πιάνει την κεφαλιά όμως η μπάλα πέρασε λίγο έξω.

25/08/2018
21:28
55' Σου για την Ομόνοια

Επιχείρησε το σουτ ο Άγγλος επιθετικός της Ομόνοια. Κανένα πρόβλημα για τον Πάρντο.

25/08/2018
21:16
46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου
25/08/2018
21:16
46' Αλλαγή για την Αλκή

Έξω ο Κυπριανού στη θέση του ο Χαραλάμπους

25/08/2018
21:00
45' Τέλος ημιχρόνου
25/08/2018
20:58
45' Δύο λεπτά ο χρόνος των καθυστερήσεων
25/08/2018
20:57
44' ΓΚΟΛ για την Ομόνοια!

Μετά την εκτέλεση του κόρνερ ο Πρέτσε κέρδισε κατά κράτος την αντίπαλη άμυνα στον αέρα και έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του.

25/08/2018
20:56
43' Τεράστια ευκαιρία για την Ομόνοια

Κεφαλιά από τον Ραμίρεζ αλλά ο Πάρντο με υπέρ προσπάθεια έστειλε την μπάλα σε κόρνερ

25/08/2018
20:51
39' Σουτ για την Ομόνοια

Καλό σουτ από τον Σάσα Ζίβετς όμως η μπάλα καταλήγει στην αγκαλιά του Πάρντο

25/08/2018
20:45
32' Σουτ για την Αλκή

Στο σωστό σημείο ο Μεχίας, μαζεύει την μπάλα χωρίς πολλά προβλήματα.

25/08/2018
20:44
30' ΣΧΟΛΙΟ

Προβληματίζει η εικόνα της Ομόνοιας η οποία δείχνει να μην μπορεί να βρει τα πατήματα της ακόμη. Τα πολλά νέα πρόσωπα στο ρόστερ της ομάδας δεν έχουν βρει ακόμη την κατάλληλη χημεία για να αποδώσουν στον μέγιστο δυνατό βαθμό.

25/08/2018
20:42
29΄Προσπάθεια του Ματ να σκοράρει πίσω από το κέντρο του γηπέδου

Ο Άγγλος επιθετικός της Ομόνοιας είδε εκτός θέσης τον τερματοφύλακα της Αλκής και χωρίς να το επεξεργαστεί πολύ στο κεφάλι του προσπάθησε να τον νικήσει.

20:31
18' Πέναλτι ζήτησε η Ομόνοια

Να συνεχιστεί το παιχνίδι υπόδειξε ο διαιτητής

25/08/2018
20:29
15' ΣΧΟΛΙΟ

Κακός ο ρυθμός του παιχνιδιού στα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης με την Ομόνοια να ψάχνει ακόμη τα πατήματα της. Από την άλλη η Αλκή προσπαθεί να κτυπήσει την αντίπαλο της στις αντεπιθέσεις.

25/08/2018
20:24
12' Σουτ για την Ομόνοια

Σουτ από τον Ζόρντι Γκόμεζ έξω από την μεγάλη περιοχή με τη μπάλα να μην ανησυχεί τον Πάρντο.

25/08/2018
20:17
4' Ευκαιρία για την Ομόνοια με τον Ραμίρεζ

Έπιασε την κεφαλιά ο Κοσταρικανός, με τη μπάλα να καταλήγει λίγο έξω.

25/08/2018
20:13
1' Έναρξη της αναμέτρησης
25/08/2018
20:12
Μονόλεπτη σιγή εις μνήμη του Νίκου Τσιαλή
25/08/2018
20:00
Σε 15 λεπτά η έναρξη της αναμέτρησης

Μετά από αίτημα και των δύο ομάδων το παιχνίδι θα αρχίσει με 15λεπτη καθυστέρηση λόγω του ότι εκτός του γηπέδου υπάρχει αρκετός κόσμος που περιμένει για να προμηθευτεί το δικό του εισιτήριο.