Μάντζιος: «Μπορούσαμε άνετα να κερδίσουμε, δεν μας ικανοποιεί το αποτέλεσμα»

Κυριακή, 4/2/2024 - 09:50

Με τρομερό γκολ του Λορέν Μορόν στο 52ο λεπτό, ο Άρης κρατούσε τη νίκη στα χέρια του στις Σέρρες, ωστόσο, στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Πανσερραϊκός με τέρμα του Άλεξιτς «έκλεψε» τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1)!

Απογοητευμένος με το αποτέλεσμα εμφανίστηκε μετά το τέλος του αγώνα ο προπονητής των «κίτρινων», Άκης Μάντζιος, τονίζοντας μεταξύ άλλων πως η ομάδα του άξιζε τη νίκη, ωστόσο, μια ολιγωρία στο φινάλε ήταν αρκετή για να χαθούν οι βαθμοί.

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Άκη Μάντζιου:

«Δεν μας ικανοποιεί το αποτέλεσμα. Κλείσαμε ένα σερί δέκα αγώνων με ισοπαλία. Έτσι όπως πήγε το παιχνίδι το ελέγχαμε και θα μπροούσαμε άνετα να κερδίσουμε. Μια ολιγωρία στο τέλος ήταν αρκετή για να δεχτούμε γκολ. Στο πρώτο παιχνίδι εμείς βάλαμε γκολ στο τέλος, τώρα ήταν η σειρά μας να το δεχτούμε.

Είχαμε τη δυνατότητα να κερδίσουμε, ήμασταν καλύτεροι. Είχαμε ενέργεια, αλλά στην τελευταία φάση δεν αμυνθήκαμε καλά. Το πρόβλημα ξεκίνησε από το αράουτ που δεν βάλαμε πίεση στον αντίπαλο και έτσι δεχτήκαμε το γκολ».