Ματσάρες στο Γιουρόπα Λίγκ, με παρατάσεις και πέναλντι για μια θέση στους «4»

Παρασκευή, 21/4/2017 - 00:39

Η Θέλτα άντεξε στο Βέλγιο και πήρε την πρόκριση

Η Θέλτα πήρε 1-1 στην έδρα της Γκενκ και, σε συνδυασμό με το 3-2 στο «Μπαλαϊδος» την περασμένη Πέμπτη, προκρίθηκε στα ημιτελικά του Europa League για πρώτη φορά στην ιστορία της.

Με δυο γκολ στην παράταση ο Άγιαξ είναι στα ημιτελικά του Γιουρόπα Λίγκ

Ο  Άγιαξ είναι και πάλι  εδώ. Μπορεί να έπαιζε με δέκα παίκτες από το 80’, ο Αίαντας όμως σκόραρε δις στην παράταση, γνωρίζοντας γλυκιά ήττα με 3-2 από τη Σάλκε και προκρίθηκε στους «4» του Europa League!

Ράσφορντ ο λυτρωτής για την Γιουνάιτεντ

Κινδύνευσε από Άντερλεχτ και τον ίδιο της τον εαυτό η Γιουνάιτεντ, αλλά έκανε το χρέος της! Με γκολάρα του Ράσφορντ στο 107' νίκησε (2-1) στην παράταση τους Βέλγους και προκρίθηκε στα ημιτελικά.

Κρίθηκε στην Ρώσικη ρουλέτα με την Λυόν να είναι πιο... εύστοχη

Η Μπεσίκτας ισοφάρισε την ήττα του πρώτου αγώνα (2-1) στο "Ζερλάν" με την Λυόν, η ημίωρη παράταση δεν άλλαξε κάτι και τα πάντα κρίθηκαν στην διαδικασία των πέναλντι. Εκεί οι Γάλλοι με σκορ 7-6 πήραν την σπουδαία πρόκριση.