Αθλητικά

Μαυρίας: «Κάναμε καλά παιχνίδια με τον Κολοβό στην Κύπρο»

ΜΑΥΡΙΑΣ - ΚΟΛΟΒΟΣ

Με την Εθνική Ελλάδος βρίσκεται πλέον ο ποδοσφαιριστής της Ομόνοιας, Χάρης Μαυρίας. Ο Ελλαδίτης ποδοσφαιριστής επί της ευκαιρίας παραχώρησε δηλώσεις στα ΜΜΕ της χώρας. Μεταξύ άλλων ο Μαυρίας μίλησε και για την παρουσία του στην Κύπρο και την συνεργασία που έχει μαζί με τον Δημήτρη Κολοβό. 

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε 

«Το κλίμα είναι πάρα πολύ καλό. Στόχος της Εθνικής όταν ξεκινάει ένας τέτοιος προκριματικός γύρος είναι πάντα η πρόκριση. Πρέπει να δείξουμε την αφοσίωση, το πάθος, να δουλέψουμε σκληρά, ώστε να δούμε τι πιθανότητες έχουμε για να προκριθούμε».

«Είμαι πολύ χαρούμενος που ξαναβρίσκομαι στην Εθνική, είναι μεγάλη μου τιμή. Αυτό που υπόσχομαι είναι να δουλεύω σκληρά και να κάνω ότι μπορώ για να βοηθάω την ομάδα. Έχω αγωνιστεί σαν δεξί μπακ τα τελευταία χρόνια, μου αρέσει η θέση. Εννοείται ότι χρειάζομαι πολλή βελτίωση, κάθε μέρα προσπαθώ να βελτιώνω τις ατέλειες μου. Όπου με χρησιμοποιήσει ο προπονητής, θα δώσω το 100%».

«Πήγαμε τον Ιανουάριο στην Ομόνοια, κάναμε καλά παιχνίδια με τον Κολοβό και ήταν σημαντικό ότι συνεργαστήκαμε εκεί καλά για να κληθούμε και οι δύο στην Εθνική».

Επόμενο άρθρο

Ξεκίνησε την προετοιμασία της η Εθνική Κύπρου (ΦΩΤΟ)

Οι απουσίες αλλά και οι δηλώσεις από τους ποδοσφαιριστές της ομάδας
18/03/2019 - 20:11

ΣχετικέςΕιδήσεις

Άγγελος ήταν και... πάει στην Εθνική Ελλάδος

Τελειώνει εντός της ημέρας ο Άγγελος Αναστασιάδης από την Εθνική Ελλάδος
15/07/2019 - 09:43

«Οι συνθήκες και το πρότζεκτ ήταν οι λόγοι που επέλεξε την Ομόνοιας» (ΒΙΝΤΕΟ)

Δείτε και διαβάστε τις πρώτες δηλώσεις του πορτογάλου ποδοσφαιριστή της Ομόνοιας
11/07/2019 - 18:21

Κοντίδης: «Η αποτυχία θα με κάνει πιο δυνατό»

Ο Παύλος Κοντίδης κάνει απολογισμό του Παγκόσμιου Πρωταθλήματος του Σακαϊμινάτο
11/07/2019 - 13:46

Αυγουστή: «Γνωρίζουμε καλά τι πήγε λάθος την περσινή χρονιά» (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι δήλωσε ο προπονητής του Απόλλωνα και ο Παπουλής ενόψει της πρεμιέρας στη νέα σεζόν
10/07/2019 - 19:08

Ιδιάκεθ: «Δεν υποτιμώ καθόλου τον αντίπαλο»

Τι δήλωσε ο προπονητής της ΑΕΚ και ο αρχηγός της ομάδας, ενόψει του πρώτου επίσημου αγώνα
10/07/2019 - 18:45

Άλβες:«Η Ομόνοια μοιάζει με εμένα, έχω τους ίδιους στόχους» (ΒΙΝΤΕΟ)

Δείτε και διαβάστε τις πρώτες δηλώσεις του νέου αποκτήματος της Ομόνοιας
10/07/2019 - 18:30

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Τους έκοβε τα μαλλιά με το ζόρι αλλά για...καλό σκοπό (ΒΙΝΤΕΟ)

Έκοβε για δύο χρόνια τα μαλλιά ανυποψίαστων γυναικών στον Πρωταρά

Φρικιαστικές λεπτομέρειες για το διπλό φονικό έδωσε η Σάρα Σιαμς (ΒΙΝΤΕΟ)

Όσα βίωσε στα χέρια του συμβίου της Τζιωνή, οι ξυλοδαρμού και τα ναρκωτικά

Σε κρίσιμη καμπή ο διάλογος για ΓεΣΥ με διαβουλεύσεις με ΠΑΣΙΝ (ΒΙΝΤΕΟ)

Ξανά στη μάχη ο Υπουργός για να πείσει τα ιδιωτικά νοσηλευτήρια να μπουν στο σύστημα
Ελλάδα

Νεαρός φέρεται να ομολόγησε ότι σκότωσε την Αμερικανίδα βιολόγο

Τα ίχνη που οδήγησαν τις αρχές στη σύλληψη του 27χρονου Έλληνα

29χρονη ανάγκαζε την ανήλικη κόρη της να ζητιανεύει

Αδιαφορούσε αν το 11χρονο κορίτσι αντιμετώπιζε κινδύνους

Αποζημίωση ζητά η οικογένεια της 8χρονης που χτυπήθηκε από αδέσποτη σφαίρα

"Είναι ένας Γολγοθάς" δηλώνει ο δικηγόρος Ανδρέας Μήτσαινας
Διεθνή

Ερντογάν: Νέος στόχος η από κοινού παραγωγή S-400 με τη Ρωσία

"Όσο έχουμε στρατιώτες, αστυνομία και ευφυΐα, κανένας δεν μας αγγίζει"

Ο Άλαν Τούρινγκ το νέο πρόσωπο στο χαρτονόμισμα των 50 λιρών

Δικαίωση για τον "πατέρα" της Πληροφορικής που ευνουχίστηκε επειδή ήταν ομοφυλόφιλος

Τραγική κατάληξη είχε η εξαφάνιση 9χρονου κοριτσιού στην Κίνα

Το άψυχο σώμα της εντοπίστηκε στη θάλασσα με τις αρχές να αποκλείουν να ήταν ατύχημα

tv news

Όλοι έχουν μια ιστορία.... Ποιο είναι το τραγούδι της δικής σου;

Δήλωσε και εσύ συμμετοχή στο "Soundtrack Of Love..." Παρουσιάζει η Χριστιάνα Αριστοτέλους
Alpha TV Κύπρου

Ο Ηλίας μένει μόνος στο σπίτι,όταν ξαφνικά εισβάλλει μια γνωριμία απ’το παρελθόν

Νέα ξεκαρδιστικά επεισόδια της «Μουρμούρας»! Δείτε τις περιλήψεις της εβδομάδας...
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 15/07/2019 - 22:00Η ΦΑΜΙΛΙΑ