Με ανατροπή στις καθυστερήσεις η πρώτη νίκη του ΠΑΟΚ (ΒΙΝΤΕΟ)

Σάββατο, 20/6/2020 - 22:37

Αν και δεν έθελξε με την απόδοσή του, ο ΠΑΟΚ κατάφερε να πάρει την πολυπόθητη νίκη και τους πρώτους τρεις βαθμούς του στα πλέι-οφ, καθώς επικράτησε του μαχητικού ΟΦΗ με 3-1 στην Τούμπα, στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής.

Οι Κρητικοί «κλείδωσαν» τον αντίπαλό τους στο πρώτο ημίχρονο, με εξαίρεση τα τελευταία λεπτά του, όπου ο Ελ Καντουρί είχε δοκάρι στο 40’, ενώ «χτύπησαν» με το… καλημέρα στην επανάληψη και το γκολ του Νέιρα στο 49ο λεπτό.

Ωστόσο, οι περσινοί νταμπλούχοι είδαν τον Τζόλη να κάνει… ονειρικό ντεμπούτο, μπαίνοντας αλλαγή στο 55’ και ισοφαρίζοντας τρία λεπτά μετά, για να έρθει η… λύτρωση δια ποδός Άκπομ από την άσπρη βούλα με πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος από τον Νάστο και δόθηκε μέσω VAR, στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων.

Ενώ ο Ελ Καντουρί βρήκε δίχτυα στο… 100’ για να διαμορφώσει το τελικό 3-1, με το οποίο ο ΠΑΟΚ κατάφερε να προσπεράσει με έναν βαθμό την ΑΕΚ, που αγωνίζεται αυτή την στιγμή κόντρα στον Άρη. Την ώρα που ο ΟΦΗ παρέμεινε χωρίς νίκη στα πλέι-οφ.