Με τον Λαφράνς οδηγό «καθάρισε» την πρόκριση (ΒΙΝΤΕΟ)

Πέμπτη, 29/6/2017 - 23:36

H AΕΛ μπήκε με τον καλύτερο τρόπο στο παιχνίδι κόντρα στην Σεντ Τζόζεφ, αφού ευτύχησε μόλις στο 4΄ να προηγηθεί με τον Αρουαμπαρένα.

Ο Ισπανός μετά από σέντρα του Σοάρες πήρε την κεφαλιά και άνοιξε το σκορ.

Στην συνέχεια η ΑΕΛ ήλεγξε το παιχνίδι και δεν απειλήθηκε ουσιαστικά από την ομάδα από το Γιβραλτάρ. Μοναδική ευκαιρία το σουτ του Ντελγκάδο στο 23΄.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε δυνατά θέλοντας να καθαρίσει την πρόκριση από το πρώτο παιχνίδι.

Μόλις στο 51΄ ο Μέσκα με όμορφη προσπάθεια και πλασέ θα διπλασιάσει τα γκολ για τους «γαλαζοκιτρίνους», ενώ στο 65΄ ο Λαφράνς μετά από ωραία προσπάθεια και σουτ «έγραψε» το 0-3. Λίγα λεπτά αργότερα και πάλι ο Λαφράνς με μακρινό σουτ θα κάνει το 0-4 δίνοντας διαστάσεις θριάμβου στην επιστροφή της ΑΕΛ στα Ευρωπαϊκά «σαλόνια».

Σεντ Τζόζεφ: Γκαρσία, Μανέ, Αραγόν, Μόντες, Λομπάτο, Ντουάρτε (76' Ορτέγα), Ντελγκάδο, Τόρες (65' Ρόμπλες), Γκιράδο, Βερντούγο (65' Λόπες), Καμπαγιέρο

ΑΕΛ: Βοζίνια, Αϊρόσα, Λαφράνς, Μιτρέα, Αβραάμ, Σοάρες, Νικολάου, Σαβανέ (66' Ντάνι), Μέσκα (75' Μαύρου), Σάσι, Αρουαμπαρένα (72' Ηλία)