Νίκη ψυχολογίας και γοήτρου για την Ανόρθωση

Κυριακή, 14/5/2023 - 11:30

Συνέχεια στα θετικά αποτελέσματα έδωσε η Ανόρθωση, η οποία επικράτησε με 2-0 της ΑΕΛ στο «Αντώνης Παπαδόπουλος», για την 11η αγωνιστική των play-off του δεύτερου γκρουπ, στο πρωτάθλημα Cyta.

Η «Κυρία» ήταν κάκιστη στο πρώτο ημίχρονο και δυσκολεύτηκε να βρει ρυθμό και να απειλήσει, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια, έχοντας σημειώσει μόλις μια τελική στον στόχο.

Μετά την ανάπαυλα όμως, ανέβασε «στροφές» και κατάφερε να πάρει τη νίκη, με τον Φερέιρα να ανοίγει το σκορ στο 57ο λεπτό και τον Χριστοφή να κάνει το 2-0 στο 92ο λεπτό.

Πλέον η ομάδα της Αμμοχώστου μετράει τέσσερα συνεχόμενα τρίποντα και κατά πάσα πιθανότητα θα τερματίσει πρώτη στον βαθμολογικό πίνακα του δεύτερου γκρουπ.

Γεγονός που δεν «λέει» κάτι, όμως το θετικό είναι πως το σύνολο του Μιχαΐλοβιτς δείχνει σε καλή κατάσταση και θα κλείσει την χρονιά με αξιοπρέπεια.

Επόμενη αγωνιστική υποχρέωση για την Ανόρθωση, το ματς της Παρασκευής (19/05, 19:00), όπου θα ταξιδέψει στο «Στέλιος Κυριακίδης» για να αντιμετωπίσει τον Ακρίτα.