Ο Μπεριγκό έδωσε την νίκη για την Πάφο κόντρα στην Ανόρθωση (ΒΙΝΤΕΟ)

Σάββατο, 17/8/2019 - 21:09

Η Πάφος επικράτησε με 2-1 της Ανόρθωσης σε φιλικό αγώνα που διεξήχθη στο «Στέλιος Κυριακίδης» ουσιαστικά στην πρόβα τζενεράλε των δυο ομάδων πριν την έναρξη του πρωταθλήματος.

Το σκορ άνοιξε για την Πάφο μόλις στο 7΄ ο Μπεριγκό με κεφαλιά μετά από σέντρα του Νέμετς.

Η Πάφος με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου πέτυχε και δεύτερο γκολ με απευθείας εκτέλεση φάουλ και πάλι από τον Μπεριγκό.

Η Ανόρθωση κατάφερε να μειώσει στο 67΄ με σουτ του Καλτσά, ενώ πέντε λεπτά αργότερα είχε και δοκάρι σε κεφαλιά του Ντούρις.

Πάφος: Ρούντκο, Φιλιώτης, Πάβελ, Πανός, Σιρόκ, Ιμπραχίμ, Λέντλεϊ, Πάντσιον, Μπεριγκό, Λουλίνια, Νέμετς.

Ανόρθωση: Παπαδόπουλος, Σίλντενφελντ, Βργκοτς, Πηλέας, Γκαλίτσιος, Κ. Αρτυματάς, Μαργκάσα, Οκριασβίλι (59΄Καλτσάς) Ντούρις, Μανθάτης, Σαντίκ.