Αθλητικά

O Σακέττι για το... μέλλον του

ΣΑΚΕΤΤΙ

Για τις σκέψεις του μετά το τέλος της ποδοσφαιριστής του καριέρας μίλησε ο ποδοσφαιριστής του Απόλλωνα, Εστέμπαν Σακέττι, στο περιοδικό των «γαλάζιων» της Λεμεσού.

Αναλυτικά τα όσα 

«Για την ώρα δεν σκέφτομαι την επόμενη μέρα, ωστόσο γνωρίζω ότι για όλους τους ποδοσφαιριστές έρχεται η αυτή η στιγμή της απόσυρσης από την αγωνιστική δράση. Θα ήθελα να αγωνίζομαι για πάντα, μα γνωρίζω πως μια μέρα σύντομα θα αποχαιρετήσω την ενεργό δράση. Προς το παρόν έχω συμβόλαιο με τον Απόλλωνα για ακόμη δύο χρόνια και σκοπεύω να τα εξαντλήσω. Έχω τη νοοτροπία του νικητή και του αγωνιστή ακόμη μέσα μου.

Έχω μέσα στο μυαλό μου κάποιες σκέψεις, όπως το να σπουδάσω κάτι σχετικό με το ποδόσφαιρο. Θα ήθελα να συνεχίσω να ασχολούμαι με το άθλημα, επειδή είναι αυτό που λατρεύω και με αυτό μεγάλωσα τόσα χρόνια. Όπως ανέφερα όμως και πριν, δεν είναι κάτι που σκέφτομαι σήμερα.

Για την ώρα είμαι πλήρως αφοσιωμένος στην ομάδα, στο ποδόσφαιρο και έχω σκοπό να δίνω τον καλύτερο μου εαυτό καθημερινά στις προπονήσεις και στους αγώνες. Όταν πλησιάσει η μέρα της απόσυρσης μου ξαναρωτήστε με και θα έχω πολύ περισσότερα να σας πω…».

Επόμενο άρθρο

Γιαννιώτας: «Όταν εισπράττεις εμπιστοσύνη, ανταποδίδεις στο γήπεδο»

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε ο Ελλαδίτης ποδοσφαιριστής σε ραδιοφωνικές δηλώσεις
17/10/2019 - 17:40

ΣχετικέςΕιδήσεις

Αρνητικός ο Μάρκοβιτς, το ξεκαθάρισμα για Ενσούε και η... ντρίπλα για Λάρσον

Τι είπε σε ραδιοφωνικές δηλώσεις ο εκπρόσωπος τύπου του Απόλλωνα, Φανούριος Κωνσταντίνου
06/07/2020 - 11:05

Μιχαηλίδης: «Δεν ανακατωνόμαστε εκεί που δεν μας σπέρνουν»

Αναλυτικά όσα είπε σε ραδιοφωνικές του δηλώσεις ο πρόεδρος του ΚΟΑ
06/07/2020 - 10:03

Μάρτιν: «Θα είναι απόλαυση να παίξω πλάι στον Σπανούλη»

Ανυπόμονος να ξεκινήσει τις υποχρεώσεις του με τον Ολυμπιακό είναι ο Χασάν Μάρτιν
06/07/2020 - 09:18

Ρόκα για Πογιάτος, Παναθηναϊκό και... ένταση στην Κύπρο (BINTEO)

Ενδιαφέρουσα συνέντευξη παραχώρησε ο τεχνικός διευθυντής του Παναθηναϊκού
04/07/2020 - 10:42

«Ο Παπασταθόπουλος είναι ο καλύτερος αμυντικός της Άρσεναλ»

Κολακευτικά λόγια για τον Ελλαδίτη αμυντικό των «κανονιέρηδων»
03/07/2020 - 20:48

Παπουλής: «Ο κόσμος της Ομόνοιας ξέρει τι να περιμένει από μένα» (ΒΙΝΤΕΟ)

Το βίντεο με τις υπογραφές συμβολαίου και τις πρώτες δηλώσεις του Ελλαδίτη ποδοσφαιριστή
01/07/2020 - 17:50

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Ασφαλείς νιώθουν οι τουρίστες που καταφθάνουν στην Κύπρο (ΒΙΝΤΕΟ)

Από σήμερα η χώρα μας δέχεται ταξιδιώτες από 40 διαφορετικές χώρες

Τρία εμβόλια, ένα βήμα πριν την τελική έγκριση (ΒΙΝΤΕΟ)

Συναγερμός για την πρώτη αλυσίδα μετάδοσης κορωνοϊού μετά την άρση περιοριστικών μέτρων

"Υποχρεωτικό το τεστ κάθε 15 μέρες για Τ/κ εργαζόμενους στις ελεύθερες περιοχές"

Τι διευκρινίζει το λεγόμενο "Υπ. Υγείας" για τις διελεύσεις και τις αφίξεις
Ελλάδα

43 κρούσματα καταγράφηκαν το τελευταίο 24ωρο στην Ελλάδα

Τα 36 περιστατικά της νόσου Covid-19 είναι "εισαγόμενα"

Θρίλερ στο Ηράκλειο: Aλλοδαπός κρατούσε ομήρους εργαζόμενους εταιρείας

O δράστης κρατούσε μαχαίρι και αυτοτραυματίστηκε

Ανοίγει τα σύνορά της με το Ηνωμένο Βασίλειο η Ελλάδα

Την ανακοίνωση έκανε ο Κυβερνητικός Εκπρόσωπος - Παραμένει ως έχει η Σουηδία
Διεθνή

"Ύποπτη φυγής" η πρώην συνεργάτιδα του Επστάιν

Με βαριές κατηγορίες οδηγείται την Παρασκευή ενώπιον δικαστηρίου στη Νέα Υόρκη

Πάνω από 40 οι νεκροί από τις φονικές πλημμύρες στην Ιαπωνία (ΦΩΤΟ)

Διαταγές να εκκενωθούν περιοχές γιατί έρχονται νέες βροχοπτώσεις

Ένα βήμα πριν το "lockdown" το Ισραήλ;

Τι δήλωσε ο Βενιαμίν Νετανιάχου για την κατάσταση στη χώρα λόγω της πανδημίας

tv news

Ο Αποστόλης ομολογεί στο Χρήστο πως πριν χρόνια σκότωσε τον αδερφό του Σταύρου..

Δείτε αυτή την εβδομάδα τις συγκλονιστικές εξελίξεις της σειράς «Έρωτας Μετά»
Alpha TV Κύπρου

Η Μαρίνα είναι αποφασισμένη να αγωνιστεί για την αθώωση της Κάτιας ως το τέλος..

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Δείτε στα συγκλονιστικά τελευταία επεισόδια της σειράς!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Δευ, 06/07/2020 - 22:00ΕΡΩΤΑΣ ΜΕΤΑ