Άχαρος συμβιβασμός μεταξύ Ερμή και Ένωσης (ΒΙΝΤΕΟ)

Σάββατο, 7/11/2020 - 19:49

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση της 10ης αγωνιστικής στο «Αμμόχωστος - Επιστροφή» μεταξύ του Ερμή και της Ένωσης Νέων Παραλιμνίου. Το γκολ για την ομάδα της Αραδίππου ο Γαβριήλ στο 56ο λεπτό της αναμέτρησης. Ενώ το γκολ της ισοφάρισης για την Ένωση ήρθε στο 85ο λεπτό με τον Μπαλοτέλλι.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Ερμής μπήκε καλύτερα όμως η Ένωση ήταν αυτή που δημιούργησε καλύτερες ευκαιρίες. Στο δεύτερο μέρος οι γηπεδούχοι πήραν νωρίς προβάδισμα με τους φιλοξενούμενους να ανεβάζουν «στροφές» για την ισοφάριση και το κατάφεραν λίγο πριν το τέλος του παιχνιδιού.

Με την ισοπαλία αυτή ο Ερμής βρίσκεται στους 11 βαθμούς ενώ η η ομάδα του Παραλιμνίου έφτασε τους έξι βαθμούς στο πρωτάθλημα όμως παραμένει στα χαμηλά του βαθμολογικού πίνακα.

Μετά τη διακοπή του πρωταθλήματος ο Ερμής την 11η αγωνιστική πάει στο Μακάρειο (21/11 – 16:00) για να αντιμετωπίσει τη Δόξα ενώ η Ένωση από την πλευρά της υποδέχεται την Πάφο στο «Τάσος Μάρκου» (23/11 – 20:00).

Ερμής (Μαρίνος Σατσιάς):  Καϊκέ, Καραγκούνης, Δημητρίου, Γραβιήλ, Μέιρα (Παπθανασίου 87'), Ρουσιάς (Παραγκούλκοφ 74'), Κύπρου (Καμπράλ 69'), Ντίας, Χολτ, Κυριακίδης, Σιντιμπέ

Ένωση Νέων Παραλιμνίου (Κάρλος Άλος Φερέρ): Πέτρου, Κυριάκου (Φαν Άνχολτ 68'), Μπραμπόσα, Μπάλαζιτς, Μπελόνε (Ιρέπ 84'), Μαϊσουράντζε, Θεοδώρου (Μαρκόφσκι 84'), Λουσέρο, Φελίπε, Ντένινγκ, Μπαλοτέλλι