Ανεπιθύμητος συμβιβασμός για Νέα Σαλαμίνα και Καρμιώτισσα (ΒΙΝΤΕΟ)

Δευτέρα, 19/4/2021 - 20:54

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε η αναμέτρηση στο «Αμμόχωστος - Επιστροφή» μεταξύ της Νέας Σαλαμίνας και της Καρμιώτισσας για την έβδομη αγωνιστική των play-off του πρωταθλήματος Cyta.

Οι δύο ομάδες έμειναν στο ισόπαλο 1-1, με τους γηπεδούχους να παίρνουν προβάδισμα στο 40ο λεπτό με τον Βάγκνερ από το σημείο του πέναλτι, και τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν στην αμέσως επόμενη φάση στο 41ο λεπτό με τον Ρομό.

Με την ισοπαλία αυτή η Νέα Σαλαμίνα έφτασε τους 34 βαθμούς και παρέμεινε στην ζώνη του υποβιβασμού καθώς βρίσκεται στο -2 από τη Δόξα η οποία έχει και παιχνίδι λιγότερο. Από την άλλη, η ομάδα της Καρμιώτισσας έφτασε τους 23 βαθμούς και παραμένει στον... πάτο της κατάταξης.

Την ερχόμενη αγωνιστική (8η) των play-off η Νέα Σαλαμίνα θα πάει στο Παραλίμνι για να αντιμετωπίσει την Ένωση (24/04 - 19:30) στο «Τάσος Μάρκου». Η Καρμιώτισσα με τη σειρά της υποδέχεται ως τυπικά γηπεδούχος την Πάφο (24/04 - 17:00) στο «Στέλιος Κυριακίδης».

Νέα Σαλαμίνα (Χρύσης Μιχαήλ): Κίσσας, Σεργίου, Καμισόκο, Χριστοφόρου, Νικολάου (Μπρένο 46'), Τσουκαλάς, Ντουβεντρού (Πικής 80'), Κονφαί, Οσέι (Κρεάν 80'), Σανκό (Βαρέλα 68'), Βάγκνερ

Καρμιώτισσα (Γιαννάκης Ποντικός): Κίττος, Χριστοφή, Καψός, Πέρεζ (Βαλέντε 80'), Ευσταθίου, Χρίστου, Νεοφύτου (Σάββα 89'), Ι. Σάσι (Μ.Σάσι 80'), Χατζηβασίλης, Χέρκοβιτς (Κωμοδίκης 59'), Ρομό (Δημητρίου 89')