Ούτε ο Εμπαπέ έφερε… χαρά στην Παρί

Κυριακή, 20/8/2023 - 00:15

Παρά την ιδανική επιστροφή του Κιλιάν Εμπαπέ η Παρί Σεν Ζερμέν δεν… χάρηκε, μένοντας στο 1-1 στην έδρα της Τουλούζ και παράλληλα χωρίς νίκη στο φετινό πρωτάθλημα.

Οι «μοβ» έβαλαν δύσκολα στους πρωτευουσιάνους, αλλά κατάφεραν να προηγηθούν στο 62’ με πέναλτι του Γάλλου επιθετικού, ο οποίος είχε περάσει στον αγωνιστικό χώρο δέκα λεπτά νωρίτερα.

Ωστόσο, στη συνέχεια οι Παριζιάνοι δεν «καθάρισαν» το ματς και έτσι οι Τουλούζ τους «τιμώρησε» με το ίδιο νόμισμα.

Στα τελευταία λεπτά, ο Χακίμι ανέτρεψε εντός μεγάλης περιοχής τον Αμπουκλάλ και εκείνος ευστόχησε από την άσπρη βούλα στο 87’ για το τελικό 1-1.

Έτσι, η Τουλούζ πήγε στους 4 βαθμούς, ενώ από την άλλη η Παρί γνώρισε τη δεύτερη ισοπαλία της σε ισάριθμες αγωνιστικές.