Ούτε τώρα η Παρί, τέταρτη απώλεια σε επτά αγωνιστικές

Σάββατο, 30/9/2023 - 19:57

Θέλει δουλειά πολλή… η Παρί!

Η ομάδα του Λουίς Ενρίκε απογοήτευσε και πάλι, όχι τόσο με την εμφάνισή της αλλά με το αποτέλεσμα, αφού έμεινε στο 0-0 στην έδρα της Κλερμόν και μέτρησε την τέταρτη φετινή απώλεια στη Ligue 1.

Ματς ροντέο, με την μπάλα να πηγαίνει πάνω-κάτω και οι τελικές μπροστά στις δύο εστίες να ξεπερνούν τις 30, αλλά η λευκή ισοπαλία παρέμεινε ως το φινάλε.

Στα του ματς, το πρώτο μέρος ήταν ισορροπημένο αφού υπήρχαν στιγμές εκατέρωθεν αλλά όχι και οι τεράστιες ευκαιρίες μπροστά στις δύο εστίες, με την Παρί να έχει την υπεροχή όμως να μην την εκμεταλλεύεται. Με την πρώτη σπουδαία φάση να έρχεται στο 54ο λεπτό αλλά να μη τη μετουσιώνει σε γκολ ο Εμπαπέ.

Η Παρί συνέχιζε να πιέζει και να έχει τον έλεγχο, φώναξε για πέναλτι στο 76’ σε πτώση του Κολό-Μουναί, αλλά ο διαιτητής έδειξε πέναλτι, ενώ στο 83’ ο Γκονσάλος Ράμος είχε μια τεράστια ευκαιρία για να δώσει το προβάδισμα στους Παριζιάνους.

Με τον Εμπαπέ τρία λεπτά μετά να πέφτει και να ζητά πέναλτι, με τον ρέφερι να μη συγκινείται ξανά. Κάπως έτσι το 0-0 ανάμεσα στις δύο ομάδες παρέμεινε ως το τελευταίο σφύριγμα, με την Κλερμόν να παίρνει μόλις τον δεύτερο βαθμό της στο πρωτάθλημα.

*πηγή φωτογραφίας: Sport-fm.gr