Πέρασε… αέρα από τα Γιάννενα με πρωταγωνιστή Ποντένσε ο Ολυμπιακός

Κυριακή, 1/10/2023 - 22:45

Ξετύλιξε το «δώρο» που του ήρθε από τη… Λεωφόρο και αυξάνει τη διαφορά του ο Ολυμπιακός!

Η ομάδα του Ντιέγκο Μαρτίνεθ πέρασε με άνεση από τα Γιάννενα επικρατώντας 3-0 του ΠΑΣ, έχοντας σε μεγάλα κέφια τον Ποντένσε που σκόραρε δις, ενώ ο επίσης εξαιρετικός Ροντινέι έβαλε το κερασάκι στην τούρτα.

Κάπως έτσι, οι «ερυθρόλευκοι» αύξησαν τη διαφορά τους από Παναθηναϊκό και ΠΑΟΚ, ενώ παραμένουν… άχαστοι στο πρωτάθλημα με 6 νίκες και 1 ισοπαλία!

Με 18 λεπτά καθυστέρηση η σέντρα στο παιχνίδι λόγω πανό που είχαν ανεβάσει οι οπαδοί του ΠΑΣ, με τον Μανούχο αρχικά να φεύγει για τα αποδυτήρια, αλλά μετά από επέμβαση των παικτών των Ηπειρωτών τελικά κατέβηκε.

Φουριόζος στη Σερβία για το must win ματς με την Μπάτσκα Τόπολα ο Ολυμπιακός, με τον Μαρτίνεθ να έχει την ευκαιρία λόγω και του σκορ να ξεκουράσει τους Φορτούνη, Φρέιρε που έπαιξαν για ένα ημίχρονο, ενώ έδωσε ανάσες και σε Ποντένσε, Ελ Κααμπί, όπως και στον Μασούρα που ήρθε από τον πάγκο.

*πηγή φωτογραφίας: Sport-fm.gr