Πέρασε με "διπλο" από το ΓΣΠ η "Κυρία" (ΒΙΝΤΕΟ)

Δευτέρα, 18/9/2017 - 20:56

Η Ανόρθωση ήταν η μεγάλη νίκητρια στο ντέρμπι του ΓΣΠ. Η "Κυρία" επικράτησε του ΑΠΟΕΛ με 1-0 με γκολ του Βίκτορ στο 30΄. Ο ΑΠΟΕΛ προσπάθησε, έχασε πέναλτι αλλά σε γενικές γραμμές ήταν πολύ μέτριος και δικαίως ηττήθηκε. Η Ανόρθωση επίσης έχασε πέναλτι στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων.

75΄ Μεγάλη ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ

Δοκάρι για τον ΑΠΟΕΛ με τον Σάλαϊ ο οποίος σούταρε μέσα στην περιοχή και βρήκε το δοκάρι. Η φάση προήλθε από πανέμορφη κίνηση του Αλωνεύτη

20:25
68΄ Ο ΑΠΟΕΛ δεν μπορεί να διασπάσει την άμυνα της "Κυρίας"
ΗΜΙΧΡΟΝΟ : ΑΠΟΕΛ - ΑΝΟΡΘΩΣΗ 0-1

Η Ανόρθωση με σωστή τακτική έχει κρατήσει χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία μακριά από την εστία του Αρούς τους επιθετικούς του ΑΠΟΕΛ και παίρνει αυτό που θέλει μέχρι στιγμής στο ΓΣΠ, με το γκολ του Βίκτορ. Την τελευταία φορά που είχε σκοράρει προ διετίας εναντίον των γαλαζοκίτρινων στην Λευκωσία, η ομάδα του έφυγε νικήτρια με 2-0.

18/09/2017
19:35
35' Ευκαιρία ΑΠΟΕΛ

Ο Λάγι με ωραίες κινήσεις από τα αριστερά ελευθερώθηκε και έβγαλε την σέντρα μέσα στην περιοχή. Ο Αρούς με γροθιές έδιωξε προ του Ποτέ, η μπάλα έφτασε στον Σαλάι, που με σούτ στην κίνηση έστειλε την μπάλα ψηλά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Ισραηλινού τερματοφύλακα της Ανόρθωσης

18/09/2017
19:30
30 'ΓΚΟΛ ΑΝΟΡΘΩΣΗ

Από το κόρνερ του Ράγιος, ο Ζοάο Βίκτορ σηκώθηκε πιο ψηλά από όλους και με καρφωτή κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Βάτερμαν, γράφοντας το 0-1 για την Ανόρθωση στο ΓΣΠ.

18/09/2017
19:28
29' Ευκαιρία Ανόρθωσης

Από το λάθος στην μεσαία γραμμή, ο Καμαρά μπήκε στην περιοχή και κέρδισε το κόρνερ.

18/09/2017
19:17
17' ευκαιρία ΑΠΟΕΛ

Αρχίζει να αποκτά σιγά σιγά ρυθμό ο αγώνας. Δεύτερη επίσκεψη στα καρέ της Ανόρθωσης από πλευράς γηπεδούχων. Ο Ζαχίντ συνδυάστηκε με τον Σαλάι, ο Ούγγρος χωρίς χρονοτριβή σούταρε αμέσως από το ύψος της μεγάλης περιοχής, ο Αρούς όμως απομάκρυνε τον κίνδυνο.

18/09/2017
19:15
15' ευκαιρία ΑΠΟΕΛ

Από στημένη μπάλα η πρώτη απειλή από πλευράς ΑΠΟΕΛ, για την εστία της ''Κυρίας''. Ο Εμπεσίλιο εκτέλεσε απευθείας και χαμηλά, ο Αρούς σε ετοιμότητα έπεσε στην κλειστή του γωνία και απέκρουσε.

18/09/2017
19:13
13' ευκαιρία για την Ανόρθωση

Από το διώξιμο του Αρούς βγήκε φάση για την Ανόρθωση, η πρώτη άξια αναφοράς στο ματς. Η μπάλα κατέληξε στον Καμαρά, που ταλαιπώρησε με περίτεχνες ενέργειες τον Καρλάο, το σούτ που επιχείρησε όμως δεν ανησύχησε τον Βάτερμαν.

18/09/2017
19:02
8' λεπτό

Τίποτα ιδιαίτερο μέχρι στιγμής. Και οι δυο ομάδες προσπαθούν να ανακτήσουν την κατοχή και να επιβάλλουν τον ρυθμό τους. Αργό το τέμπο, με την Ανόρθωση να προσπαθεί να πιέσει ψηλά.

18/09/2017
18:47
Σέντρα στο ΓΣΠ

Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά. Πολλά παιδιά με τις μαμάδες τους στο γήπεδο, με τις φωνές τους δίνουν λίγο χρώμα στο άδειο ΓΣΠ.