Πήρε το «πάνω χέρι» και κόντρα στην ΑΕΚ, για την Ευρώπη ο Παναθηναϊκός

Κυριακή, 8/5/2022 - 21:50

Μετά από ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδια, ΑΕΚ και Παναθηναϊκός έμειναν στο 0-0, στο πλαίσιο της 7ης αγωνιστικής των φετινών play-off της Super League 1.

Με την «λευκή ισοπαλία» να βολεύει περισσότερο τους φιλοξενούμενους, που παρέμειναν τρίτοι διατήρησαν το +2 από τον σημερινό τους αντίπαλο και να έχουν το πλεονέκτημα σε ενδεχόμενη τελική ισοβαθμία τους, ενώ παρέμειναν αήττητοι στο «μίνι πρωτάθλημα».

Την ώρα που οι γηπεδούχοι συνέχισαν τις προβληματικές και κυρίως αναποτελεσματικές εμφανίσεις τους -ακούγοντας και αποδοκιμασίες μετά τη λήξη από τον κόσμο τους-, ωστόσο μαθηματικά συνεχίζουν να ελπίζουν για έξοδο στην Ευρώπη.

Σχετικά καλύτερη η ΑΕΚ στα πρώτα 45 λεπτά, έχοντας και δοκάρι σε προσπάθεια του Χατζισαφί στο 29’, ανέβηκε στην επανάληψη ο Παναθηναϊκός, χάνοντας σημαντικές ευκαιρίες με Χουάνκαρ και Καρλίτος.