Πρώτη νίκη στο 2019 με μεγάλο διπλό μέσα στην Πάφο (ΒΙΝΤΕΟ)

Σάββατο, 12/1/2019 - 19:01

Η Νέα Σαλαμίνα επικράτησε εκτός έδρας της Πάφου με 3-1 επιστρέφονταν μετά την ήττα από τον Απόλλωνα με εμφαντικό τρόπο στις νίκες. Με την νίκη της αυτή η ομάδα του Σάββα Πουρσαϊτίδη ανέβηκε στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 26 βαθμούς.

Από την άλλη πλευρά η Πάφος δέχθηκε δεύτερη σερί ήττα μέσα στο 2019 και συνεχίζει να παραμένει στα χαμηλά στρώματα της βαθμολογίας.

Οι σημαντικότερες στιγμές:

Στο 27΄ Νέα Σαλαμίνα άνοιξε το σκορ με εκπληκτικό μακρινό σουτ του Μιντίκκη, ο οποίος δεν άφησε κανένα περιθώριο στον Μολ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Πάφος πίεσε αρκετά, όμως στο 79΄ οι φιλοξενούμενοι θα κερδίσουν πέναλτι σε ανατροπή Λελιούκιν στον Κίνγκσλεϊ, ο ίδιος θα αναλάβει την εκτέλεση και θα ευστοχήσει κάνοντας το 2-0.

Στο 85΄ η Πάφος θα έχει δοκάρι με τον Λουλίνια, ενώ δυο λεπτά αργότερα θα μειώσε με πλασέ του Ανγκούλο.

Το τελικό 3-1 θα διαμορφώσει με συρτό σουτ ο Νουρ.

ΠΑΦΟΣ: Μολ, Καρώ, Χολτ (72' Zαντής), Σιρόκ, Παναγιώτου, Κουλς (51' Λουλίνια), Φόλπρεχτ, Μπαγκάρντ, Ζίβουλιτς (61' Λελιούκιν), Ανγκουλο, Ράκελς

ΝΕΑ ΣΑΛΑΜΙΝΑ: Βεσελόφσκι, Γκολομπάρτ, Φουστάρ, Σικόρσκι, Κίνγκλει, Ρέινολτς, Χριστοφόρου, Μιντίκκης, Νουρ, Κο ρέια, Ελουντού