Αθλητικά

Σ. Παπασταύρου: "Η Ομόνοια είναι ο κόσμος της, η ιστορία, οι φίλαθλοι..."

Ο ΣΤΑΥΡΟΣ ΠΑΠΑΣΤΑΥΡΟΥ

Ο Σταύρος Παπασταύρου, μίλησε στο κεντρικό δελτίο του ΡΙΚ για το η εμπλοκή του στην Ομόνοια, τον κόσμο και το όραμά του για τον σύλλογο.

Διαβάστε τις κυριότερες τοποθετήσεις του υποψήφιου επενδυτή:

 «Πριν 3 μήνες πάνω κάτω, με πήραν τηλέφωνο και μου είπαν τι συμβαίνει στην Ομόνοια. Αρχίσαμε να μιλάμε και όσο μιλούσαμε είχα καταλάβει πόσο δύσκολη ήταν δεδομένη στιγμή.

Ήταν μια πρόκληση, δεν ήταν μόνο ως μια επένδυση που το έβλεπα, απλά θέλω να βοηθήσω τον κόσμο και το σωματείο να ανελιχθεί.

Αρχίσαμε πριν 2-3 μήνες, όλοι οι Ομονοιατες θέλουν τα καλό της ομάδας. Τα συμφέροντα και των δυο θα είναι καλό για όλους μας.

Ο σκοπός μας είναι να μπορέσει η Ομόνοια να πρωταγωνιστήσει. Η Ομόνοια είναι ο κόσμος της, η ιστορία, οι φίλαθλοι. Δεν θα αλλάξουμε την ιδεολογίας της ομάδας εμείς.

Γνωρίζω για την πρόταση του κ. Ρόη. Φάνηκε ότι του άρεσε η πρότασή μας γιατί είναι σαν αυτή που προτείναμε και ως ένα βήμα παρακάτω.

Θα κάνουμε ότι μπορούμε για να πάει καλά η Ομόνοια. Σε oποιαδήποτε εταιρεία, πρέπει να πάει καλά για να ανέβουν οι μετοχές.

Είπαμε ότι μπορούμε να παραχωρήσουμε το 40%, αν υπάρχει περισσότερη ζήτηση γιατί όχι. Προτεραιότητα αυτή την περίοδο είναι η ομάδα. Αν στις 29 του Μάη βγει η απόφαση θα προχωρήσουμε. Θέλουμε τον κόσμο να είναι μαζί μας.

Οι πόρτες θα είναι για όλους ανοικτές, θέλουμε να μιλήσουμε σε όλους. Όραμά μου να γίνει ξανά βασίλισσα η Ομόνοια!»

Επόμενο άρθρο

Νίκη πριν τον τελικό με πρωταγωνιστές από το... μέλλον (BINTEO)

Η ΑΕΚ επικράτησε της ΑΕΛ με 3-2 στην "Αρένα"
13/05/2018 - 21:09

ΣχετικέςΕιδήσεις

Σλούκας: «Να κάνουμε πάλι το αδύνατο ξανά δυνατό»

Η συνέντευξη του Ελλαδίτη γκαρντ μετά την επιστροφή του στον Ολυμπιακό
04/08/2020 - 12:40

Ντάρμπισαϊαρ: «Λατρεύω που παίζω στην Ομόνοια, είναι εντυπωσιακοί οι οπαδοί της»

Δηλώσεις στην ελλαδική ιστοσελίδα «sport24.gr» παραχώρησε ο Άγγλος επιθετικός της Ομόνοιας
30/07/2020 - 12:43

Η Έλενα Τσαγκρινού αποκαλύπτει εάν θα πήγαινε στην Eurovision με την Κύπρο!

Το καινούργιο τραγούδι, η καριέρα στο εξωτερικό, η σχέση με τον Mike και το ντουέτο τους
23/07/2020 - 12:13

Τσέφεριν: «Θα βγούμε πιο δυνατοί και σοφοί από την πανδημία»

Μήνυμα του προέδρου της UEFA για την ποδοσφαιρική κοινότητα
21/07/2020 - 18:32

Μίλησε για το βήμα... παραπάνω ο Ζαχίντ και αποκάλυψε συνομιλία με Τραμετζάνι

Τι ανάφερε για το μέλλον του ο ποδοσφαιριστής του ΑΠΟΕΛ σε μέσο της πατρίδας του
20/07/2020 - 12:47

Ο Πιέρος για το είδωλο του, το πιο αξέχαστο του παιχνίδι και άλλα (ΒΙΝΤΕΟ)

Ο διεθνής επιθετικός παραχώρησε συνέντευξη στο επίσημο κανάλι της Αστάνα
13/07/2020 - 10:49

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Μαρτυρία στο AlphaNews.live: Τρεις οι Κύπριοι τραυματίες στο Λίβανο

Tι δηλώνει για τη φονική έκρηξη η Πρόεδρος της Κυπριακής Κοινότητας

Ρατσιστικές επιθέσεις σε βάρος Λεμεσιανών λόγω... κορωνοϊού (ΒΙΝΤΕΟ)

Ξενοδόχοι από άλλες πόλεις αποφάσισαν από μόνοι τους να βάλουν την Λεμεσό στην κατηγορία Β

Τους "πρόδωσε" το Facebook και χάλασαν τα σχέδιά τους για πάρτι (ΦΩΤΟ)

Εν μέσω έξαρσης κρουσμάτων κάποιοι φαίνεται ότι δεν βάζουν μυαλό
Ελλάδα

Εκατόν είκοσι ένα νέα κρούσματα κορωνοϊού στην Ελλάδα μέσα σε ένα 24ωρο

Πέντε ασθενείς της πανδημίας εντοπίστηκαν στις πύλες εισόδου της χώρας

Επιστρέφουν τα SMS για μετακινήσεις στην Ελλάδα;

Τι δήλωσε ο Υπουργός Ανάπτυξης Άδωνις Γεωργιάδης

«Εργαλείο του διαβόλου» η μάσκα, λέει ο Αμβρόσιος

"Τα νέα μέτρα δεν μας σώζουν" λέει ο πρώην μητροπολίτης Καλαβρύτων
Διεθνή

ΒΙΝΤΕΟ: «Ήταν όπως η Χιροσίμα» είπε κλαίγοντας ο κυβερνήτης της Βηρυτού

Τι δήλωσε λίγο μετά την τραγωδία ο Μαρουάν Αμπούντ

Η στιγμή που πατέρας προστατεύει το παιδί του από την έκρηξη στη Βηρυτό (ΒΙΝΤΕΟ)

Τις δραματικές στιγμές που έζησαν κατέγραψε κλειστό κύκλωμα παρακολούθησης

tv news

«Μεσημέρι στον Alpha» Infotainment εκπομπή με την Κατερίνα Αγαπητού καθημερινά

Γιατί η ενημέρωση στον ALPHA δεν σταματάει ποτέ!
Alpha TV Κύπρου

Ο Γιώργος Τσούλης κάνει τη μαγειρική, διασκέδαση καθημερινά στον Alpha Κύπρου!

Έρχεται να αποδείξει ότι όλοι μπορούν να τα καταφέρουν στην...κουζίνα!
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Τετ, 05/08/2020 - 02:30WORLD PARTY