Τελικό: ΑΕΚ-Ανόρθωση 1-1(Β΄ Ημίχρονο)

Σάββατο, 30/9/2017 - 19:09

ΑΕΚ και Ανόρθωση εξήλθαν ισόπαλες 1-1 στην «Αρένα». Η ΑΕΚ προηγήθηκε στο 77΄ με τον Τολμές, όμως ο Καμαρά στις καθυστερήσεις (92΄) ισοφάρισε για την «Κυρία».

92΄ ΓΚΟΛ για την Ανόρθωση με τον Καμαρά

Σέντρα του Ματθαίου από τα δεξιά, ο Καμαρά από κοντά με κεφαλιά ισοφάρισε σε 1-1

30/09/2017
21:48
87΄ Έξω ο Οικονομίδης, μέσα ο Ματθαίου
30/09/2017
21:38
77΄ ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ με τον Τολμές

Μετά από μια φάση διαρκείας, ο Γάλλος επιθετικός κατάφερε να ανοίξει το σκορ με σουτ μέσα στην περιοχή, ενώ ο Αρούς ήταν εξουδετερωμένος

56΄ Διπλή χαμένη ευκαιρία για την ΑΕΚ

Ο Τολμές σούταρε, ο Αρούς έδιωξε, στην επιστροφή της μπάλας ο Γάλλος σούταρε εκ νέου, όμως η μπάλα πήγε έξω

21:13
52΄ Καλύτερα μπήκε στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΚ, χωρίς όμως να δημιουργήσει κάποια ευκαιρία