Τελικό: Κύπρος - Σλοβενία 2-1

Κυριακή, 9/9/2018 - 22:38

Δείχνοντας χαρακτήρα η εθνική αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ κατάφερε εν τέλει να πάρει τη νίκη με 2-1 και να πανηγυρίσει τους πρώτους της τρείς βαθμούς στη διοργάνωση. Η ομάδα του Μπεν Σιμόν κατάφερε να δώσει τις δικές της απαντήσεις σε όσους έσπευσαν να την κατακρίνουν μετά την ήττα από τη Νορβηγία.

09/09/2018
23:37
ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗΣ
09/09/2018
23:33
90' Αλλαγή για την Κύπρο

Μερκής αντί του Εφραίμ

09/09/2018
23:32
90' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΠΡΟ
09/09/2018
23:26
85' Τεράστια ευκαιρία για την εθνική μας

Συστημένη μπαλιά του Μαργκάσα στον Παπουλή με τον τελευταίο να τελειώνει πολύ ωραία τη φάση όμως ο Μπέλεκ έσωσε τη χώρα του εξ επαφής.

09/09/2018
23:25
83' Τελευταία αλλαγή για την Σλοβενία

Έξω ο Μπέριτς και στη θέση του ο Σποράρ.

09/09/2018
23:18
76' Αλλαγή για την Σλοβενία

Ο Στούλακ στη θέση του Κούρτιτς

09/09/2018
23:17
Το γκολ της εθνικής μας
09/09/2018
23:11
69' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΥΠΡΟ

Εξαιρετική συνεργασία μεταξύ των ποδοσφαιριστών μας στην μεγάλη περιοχή με τελικό αποδέχτη τον Πιέρο Σωτηρίου ο οποίος τέλειωσε εντυπωσιακά της φάση για το 1-1.

09/09/2018
23:09
67' Δεύτερη αλλαγή για την Κύπρο

Ο Ρενάτο Μαργκάσα στη θέση του Νικόλα Ιωάννου.

09/09/2018
23:05
63' ΣΧΟΛΙΟ

Μετά το γκολ της Σλοβενίας οι ποδοσφαιριστές της εθνικής μας ομάδας φαίνεται να έχουν χαθεί κάπως μέσα στο παιχνίδι κάνοντας εύκολα λάθη και δίνοντας με ευκολία την μπάλα στους αντιπάλους. Από την άλλη οι φιλοξενούμενοι ψάχνουν το δεύτερο γκολ για να κλειδώσουν τη νίκη.

09/09/2018
23:02
60' Αλλαγή για την Κύπρο

Ρουσιάς αντί Κάστανου για την εθνική μας ομάδα.

09/09/2018
22:56
54' Γκολ για την Σλοβενία

Σέντρα από τα αριστερά με τον Τζόκιτς ο Μπέριτς πιο ψηλά από όλους παίρνει την κεφαλιά κάνοντας το 1-0 για τη χώρα του.

09/09/2018
22:54
52' Κόρνερ για την Εθνική μας

Τελειώνει άδοξα αυτή η προϋπόθεση για την ομάδα μας καθώς ο Λαΐφης κάνει φάουλ στον αντίπαλο τερματοφύλακα.

09/09/2018
22:47
46' Αλλαγή για την Σλοβενία

Στην θέση του ο Βέρμπιτς πέρασε ο Μπέζακ

09/09/2018
22:47
46' Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου
09/09/2018
22:31
ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ
09/09/2018
22:30
45' Ένα λεπτό επιπλέον για το πρώτο ημίχρονο
09/09/2018
22:23
39' Κόρνερ για την Σλοβενία
09/09/2018
22:22
37' Σουτ για την Σλοβενία

Η μπάλα πέρασε πάνω από τα δοκάρια του Παναγή χωρίς να δημιουργήσει κανένα πρόβλημα στον τερματοφύλακα της Ομόνοιας

09/09/2018
22:20
35' Ανέβασε ταχύτητα η Εθνική μας

Εδώ και δύο τρία λεπτά η Εθνική μας έκλεισε την φιλοξενούμενη ομάδα στο δικό της μισό και προσπαθούσε με συνεχής πάσες να διασπάσει την αμυντική τους γραμμή. Εν τέλει, η πολιορκία ολοκληρώθηκε με οφσάιντ.

09/09/2018
22:16
30' ΣΧΟΛΙΟ

Χωρίς κάτι ιδιαίτερο μέχρι στιγμής το παιχνίδι. Η Εθνική μας αν και έκανε καλό ξεκίνημα στη συνέχεια έριξε το ρυθμός της καθώς οι Σλοβένοι έκλεισαν τους χώρους και δυσκόλεψαν την κυκλοφορία της μπάλας.

09/09/2018
22:15
30' Σουτ για την Κύπρο

Στη συνέχεια της φάσης η μπάλα στρώθηκε στον Κάστανο ο οποίος με δυνατό σουτ δοκίμασε να νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα όμως η μπάλα κόντραρε στους αμυντικούς.

09/09/2018
22:14
29' Φάουλ για την εθνική μας πλάγια

22:01
16' Διακοπή λόγω τραυματισμού
09/09/2018
21:59
15' ΣΧΟΛΙΟ

Με τη συμπλήρωση των πρώτων 15 λεπτών στην αναμέτρηση η Εθνική μας είναι καλύτερη από την Σλοβενία όμως όποιες ευκαιρίες μας δόθηκαν δεν τις τελείωσαν σωστά οι διεθνής μας. Πάντως, οι ποδοσφαιριστές του Μπεν Σιμόν δείχνουν διάθεση για να βρουν το γκολ.

09/09/2018
21:56
12' Εκ νέου ευκαιρία για την Εθνική μας

Μετά από τις κόντρες στην περιοχή των φιλοξενουμένων η μπάλα κατέληξε στον Παπουλή ο οποίος με σουτ από το ύψος της περιοχής έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια του Μπέλεκ

09/09/2018
21:55
11' Σουτ για την Κύπρο

Ο Κάστανος προσπάθησε από μακριά να νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα όμως το σουτ το κατέληξε στον αντίπαλο τερματοφύλακα.

09/09/2018
21:55
10' Σουτ από μακριά για τη Σλοβενία δεν ανησυχεί ο Παναγή
09/09/2018
21:54
10' Παιχνίδι λαθών μέχρι στιγμής
09/09/2018
21:47
2' Τεράστια ευκαιρία για την Κύπρο

Ο Γρηγόρης Κάστανος βρέθηκε τετ α τετ με τον Μπέλεκ όμως ο νεαρός ποδοσφαιριστής της Γιουβέντους δεν κατάφερε να τελειώσει σωστά τη φάση

09/09/2018
21:46
Η είσοδος των δύο ομάδων στο γήπεδο
09/09/2018
21:45
1' Έναρξη της αναμέτρησης