Τελικό: Νέα Σαλαμίνα-ΑΠΟΕΛ 1-4

Σάββατο, 9/9/2017 - 19:06

Ο ΑΠΟΕΛ μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ μόλις στο 6΄με γκολ του Νταμάχου, όμως κατάφερε με γκολ των Σαλάι, Ντε Καμάργκο εις διπλού και Ποτέ να πάρει την νίκη επί της Νέας Σαλαμίνας με 1-4, μπαίνοντας έτσι με το δεξί στο πρωτάθλημα.

21:29
72΄ ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΕΛ και πάλι με τον Ντε Καμάργκο.

Πολύ καλή σέντρα από τον Ορ, ο Βραζιλιάνος πήδηξε πιο ψηλά από όλους και διπλασίασε τα γκολ του βάζοντας ισχυρές βάσεις για να φύγει η ομάδα του από το "Αμμόχωστος" με τους τρεις βαθμούς.

21:00
46΄ Δυο αλλαγές για την Νέα Σαλαμίνα, έξω οι Σανγκόι και Καρώ, μέσα Κορέϊα και Ρέινολντς
09/09/2017
20:50
Σχόλιο γαι το πρώτο ημίχρονο

Με τις καλύτερες προϋποθέσεις ξεκίνησε ο αγώνας για την Νέα Σαλαμίνα, αφού μόλις στο 6΄ ευτύχησε να ανοίξει το σκορ με τον Νταμάχου μετά από τραγικό λάθος του Βάτερμαν, ο οποίος ουσιαστικά έδωσε πάσα στον ποδοσφαιριστή των «ερυθρολεύκων».

Όπως ήταν αναμενόμενο ο ΑΠΟΕΛ αντέδρασε και σταδιακά επέβαλε τον ρυθμό του. Η πρώτη ευκαιρία για τους «γαλαζοκιτρίνους»  θα έρθει στο 24΄ με τον Λάγο, το σουτ του όμως από πλάγια διώχνει σε κόρνερ ο Βεσελόφσκι.

Τέσσαρα λεπτά αργότερα ο Σαλάι  δεν αστόχησε ανοίγοντας λογαριασμό με την νέα του ομάδα. Ο Ούγγρος με εκπληκτικό σουτ από πλάγια δεν άφησε κανένα περιθώριο στον Βεσελόφσκι ισοφαρίζοντας τον αγώνα.

Τα λεπτά που ακολούθησαν δεν παρατηρήθηκε κάτι αξιόλογο μπροστά από την εστία των δυο ομάδων. Μοναδική απειλεί κάποια σουτ από μακριά των ποδοσφαιριστών του ΑΠΟΕΛ.

28΄ ΓΚΟΛ για τον ΑΠΟΕΛ με τον Σαλάϊ

Πολύ δύσκολη εκτέλεση από τον Ούγγρο, ο οποίος δεν άφησε κανένα περιθώριο στον Βεζελόφσκι

09/09/2017
20:23
24΄Πρώτη ευκαιρία για τον ΑΠΟΕΛ, το σουτ του Λάγο από πλάγια διώχνει σε κόρνερ ο Βεσελόφσκι
09/09/2017
20:05
6΄ Τραγικό λάθος από τον Βάτερμαν, ο Νταμάχου εκμεταλλέυτηκε το λάθος και άνοιξε το σκορ