20:51
Τέλος αγώνα, χωρίς καθυστερήσεις
20/09/2017
20:46
88' 5-2 μειώνει η ΑΕΚ

Ο Χέφελ εκτέλεσε φάουλ, ο Μοΐσοφ με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα, όντας ανενόχλητος εντός της περιοχής.

20/09/2017
20:38
79' Αλλαγή για την Ομόνοια: Μέσα ο Μαντούρο, εκτός ο Ντάρμπισαϊαρ
20/09/2017
20:37
78' Μεγάλη ευκαιρία χάνει ο Ντάρμπισαϊαρ, που μόνος με το τέρμα στέλνει τη μπάλα ψηλά
20/09/2017
20:33
73' Ο Ακοράν κάνει το πλασέ από κοντά, αποκρούει ο Παναγή
20/09/2017
20:29
72' Αλλαγή για την Ομόνοια: Μέσα ο Ράφα Λόπες, εκτός ο Κανού
20/09/2017
20:28
68' Αλλαγή για την ΑΕΚ: Εκτός ο Λαρένα, μέσα ο Κάσες
20/09/2017
20:24
ΒΙΝΤΕΟ: Το 5-1
20/09/2017
20:11
52' Δοκάρι για την ΑΕΚ, με τη κεφαλιά του Μοΐσοφ να καταλήγει στο οριζόντιο
20/09/2017
20:09
50' 5-1 για την Ομόνοια!

Πολύ καλός συνδυασμός των παικτών της Ομόνοιας, με τη μπάλα να καταλήγει στον Χριστοφή και με πλασέ εντός περιοχής να στέλνει τη μπάλα στα δίκτυα.

20/09/2017
20:04
46' Σέντρα στο Β' μέρος, χωρίς περαιτέρω αλλαγές οι δύο ομάδες
20/09/2017
20:02
ΒΙΝΤΕΟ: Το 4-1
20/09/2017
19:50
Σχόλιο για το Α' μέρος

Ένα τρελό-τρελό πρώτο ημίχρονο στο ΓΣΠ, με συνολικά πέντε γκολ και την Ομόνοια να είναι κάτι... παραπάνω από παραγωγική. Η ΑΕΚ προσπάθησε να αντιδράσει, σημείωσε ένα γκολ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λαρένα (για δεύτερο σερί ματς), όμως οι προσπάθειες της εντός κι εκτός περιοχής δεν έφεραν κάποιο γκολ.

20/09/2017
19:48
Ημίχρονο στο ΓΣΠ, με την Ομόνοια προηγείται 4-1
20/09/2017
19:47
45' + 2 Ο Μαργκάσα κάνει τη σέντρα, ο Κανού το πλασέ, η μπάλα μόλις έξω
20/09/2017
19:41
40' Σουτ από Τομάς, η μπάλα κοντράρει και διώχνει δύσκολα ο Παναγή
20/09/2017
19:40
39' Δεύτερη αλλαγή για την ΑΕΚ: Χέφελ μέσα, εκτός ο Νέλσον
20/09/2017
19:33
32' 4-1 για την Ομόνοια!

Φοβερό γκολ από τον Άλεξ Σοάρες, που με σουτ - λόμπα έξω από την περιοχή σκοράρει το πρώτο του γκολ με την φανέλα της Ομόνοιας. Ο Πάμπλο προσπάθησε αλλά η εκτέλεση του Σοάρες ήταν εξαιρετική.

19:24
23' 3-1 για την Ομόνοια!

Ο Τζαρσίνιο εκτέλεσε το κόρνερ, ο Ντάρμπισαϊαρ έκανε το τακουνάκι και ο Μοΐσοφ πήγε να διώξει. Η μπάλα ωστόσο κατέληξε στα δίκτυα της δικής του ομάδας

20/09/2017
19:22
22' Αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΚ: Μέσα ο Λαμπάν, εκτός ο Τρουγιόλς
20/09/2017
19:20
19' 2-1 μειώνει η ΑΕΚ

Εξαιρετική εκτέλεση φάουλ από τον Λαρένα που κερδίζει τον Παναγή και μειώνει για την ομάδα της Λάρνακας.

20/09/2017
19:12
11' 2-0 για την Ομόνοια!

Εξαιρετική σέντρα του Μαργκάσα πριν την περιοχή, ο Ντάρμπισαϊαρ ήταν ξεχασμένος στην περιοχή και με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίκτυα.

20/09/2017
19:10
9' Διπλή χαμένη ευκαιρία για ΑΕΚ

Ο Παναγή σώζει δις την Ομόνοια από γκολ, όταν αποκρούει κοντινά σουτ των Τρουγιόλς αρχικά και Μοΐσοφ στη συνέχεια στη γραμμή. Εξαιρετικές επεμβάσεις από τον Κύπριο κίπερ.

20/09/2017
19:09
8' Επικίνδυνο γύρισμα του Ντάρμπισαϊαρ στην περιοχή της ΑΕΚ, δεν εκμεταλλεύεται κανείς
20/09/2017
19:03
5' 1-0 για την Ομόνοια!

Ο Μαργκάσα κλέβει τη μπάλα λίγο πιο κάτω από το κέντρο, κάνει το σουτ έξω απ' την περιοχή και αφού πρώτα κοντράρει σε αντίπαλο, καταλήγει στα δίκτυα (μέσω λόμπας) του Πάμπλο.

20/09/2017
19:00
1' Έναρξη αγώνα, με την Ομόνοια στη σέντρα
20/09/2017
18:28
Τι έκαναν ως τώρα

Η Ομόνοια έχει δώσει δύο αγώνες μέχρι στιγμής στο Πρωτάθλημα Cyta με απολογισμό μια νίκη και μια ήττα. Η ΑΕΚ είναι η μοναδική ομάδα που συνεχίζει χωρίς απώλειες έχοντας τρεις νίκες σε τρεις αγώνες, χωρίς μάλιστα να έχει δεχτεί τέρμα.

20/09/2017
18:25
Η ενδεκάδα της ΑΕΚ

Πάμπλο, Αντωνιάδης, Τρουγιόλς, Νέλσον, Μουρίγιο, Μοΐσοφ, Λαρένα, Τομάς, Ακοράν, Τέτε, Μυτίδης.

Στον πάγκο: Γιωργαλλίδης, Καταλά, Χέφελ, Μπόλιεβιτς, Κάσες, Λαμπάν, Εγγλέζου, Μαλόκου, Πανκόφ, Χαραλαμπίδης, Ρουσιάς

Εκτός αποστολής έμειναν οι τραυματίες Φλοριάν και Τρισκόφσκι.

20/09/2017
18:20
Η ενδεκάδα της Ομόνοιας (εκτός αποστολής ο Μάριος Δημητρίου)
20/09/2017
18:10
Σημαντικό ματς, χωρίς όμως κόσμο

Η πρώτη εκκρεμότητα με αναβληθέντα αγώνα του Πρωταθλήματος Cyta κλείνει σήμερα με τη διεξαγωγη της αναμέτρησης της Ομόνοιας με την ΑΕΚ Λάρνακας.

Ο αγώνας ήταν προγραμματισμένος για την 1η αγωνιστική αλλά αναβλήθηκε λόγω των Ευρωπαϊκών υποχρεώσεων της ΑΕΚ.

Το ματς θα διεξαχθεί κεκλεισμένων των θυρών λόγω τιμωρίας της Ομόνοιας από την περσινή αγωνιστική περίοδο. Τον αγώνα μπορούν να παρακολουθήσουν συνταξιούχοι άνω των 65 ετών, παιδιά κάτω των 12 ετών συνοδευόμενα από τη μητέρα τους και άτομα που είναι καθηλωμένα σε αναπηρικό τροχοκάθισμα.