Θρίαμβος του Απόλλωνα στο ντέρμπι και ηχηρό μήνυμα στον ΑΠΟΕΛ (BINTEO)

Σάββατο, 3/3/2018 - 19:03

Σε παράσταση για ένα ρόλο μετέτρεψε το ντέρμπι της Λεμεσού ο Απόλλωνας. Η γαλάζια αρμάδα του Σοφρώνη Αυγουστή συνέτριψε 5-1 την ΑΕΛ και έστειλε μήνυμα στον ΑΠΟΕΛ, πως φέτος είναι ικανός να πάρει τον τίτλο.

Οι τυπικά γηπεδούχοι έβαλαν βάσεις νίκης στο ημίχρονο, καθώς προηγήθηκαν με 2-0, με το πρώτο γκολ του Γιούστε να μπαίνε από οριακή θέση για οφ σαίντ. Στην επανάληψη, ο Μπαλταζάρ ρίσκαρε, ανέβασε ψηλά την ΑΕΛ για να πιέσει να κλέψει μπάλες και να μειώσει μπαίνοντας ξανά στο παιχνίδι, ωστόσο δεν τα κατάφερε και το πλήρωσε ακριβά.

Ο Απόλλωνας βρήκε χώρους και ανοιχτό γήπεδο χτύπησε στην κόντρα και σκότωσε την αντίπαλο του. Το σκορ πήρε διαστάσεις με τους Παπουλή και Μάρκοβιτς να πετυχαίνουν από δυο γκολ ενω το άλλο τέρμα πέτυχε ο Γιούστε που άνοιξε τον δρόμο για το τρίποντο. Το γκολ της τιμής για την ΑΕΛ πέτυχε ο Γκαμπιονέτα στο 81'.

Θυμηθείτε εδώ την εξέλιξη του ντέρμπι όπως μεταδόθηκε από την ζωντανά από τον alphanews.live.