Αθλητικά

«Θρίλερ» στο Μιλγουόκι με τον Γιάννη κορυφαίο και νικητή (ΒΙΝΤΕΟ)

ΓΙΑΝΝΗΣ

Οι Μπακς επικράτησαν με 98-97 επί των Σέλτικς στο Μιλγουόκι και ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έγραψε ακόμη ένα double-double με 30 πόντους και 13ριμπάουντ!

Τζάμπολ ξανά στα ματς του ΝΒΑ, ύστερα από τη διακοπή λόγω του All Star Weekend στη Σάρλοτ, με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να μπαίνει δυναμικά οδηγώντας τους Μπακς στη νίκη επί των Σέλτικς με 98-97 σε ένα ματς θρίλερ!

Οι Κέλτες κατάφεραν στα 2:48 από το φινάλε να περάσουν μπροστά στο σκορ με το καλάθι του Ίρβινγκ (89-90). Τα «ελάφια» απάντησαν, όμως ο Κάιρι Ίρβινγκ δεν σκόπευε να τα παρατήσει. Με το σκορ στο 98-97 υπέρ του Μιλγουόκι οι Σέλτικς είχαν την τελευταία επίθεση με 3,5΄΄, η μπάλα έφτασε στον Ίρβινγκ όμως η προσπάθειά του δεν κατέληξε στο καλάθι και έτσι οι Μπακς έφτασαν στη νίκη ανεβαίνοντας στο 44-14.

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο ήταν ο κορυφαίος για τους Μπακς κάνοντας double-double! Συγκεκριμένα ο Greek Freak είχε 30 πόντους (10/17δ., 1/2τρ., 7/10β.), 13 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 1 κλέψιμο, 2 κοψίματα και 4 λάθη. Σε απόδοση για τους Μπακς ακολούθησε ο Μίντλετον με 15 πόντους και 13 ριμπάουντ.

 

 

Πηγή
sdna.gr
Επόμενο άρθρο

Έρευνα της Interpol: 400.000 ευρώ παίχτηκαν σε ανατροπή στην Ελλάδα

Στο φως έρχεται έρευνα της Interpol μέσω μιας ιταλικής ιστοσελίδας
22/02/2019 - 08:06

ΣχετικέςΕιδήσεις

O Πιτίνο συνεχάρη τον Θανάση για τη μεταγραφή στους Μπακς

Έδωσε τα συγχαρητήρια του στον πρώην παίκτη του ο Αμερικανός προπονητής
08/07/2019 - 16:24

Αυτή είναι η σύντροφος του...Γιάννη Αντετοκούμπο (ΒΙΝΤΕΟ)

Χεράκι-χεράκι στα σοκάκια της Μυκόνου και η απίστευτη αντίδραση ενός θαυμαστή του
06/07/2019 - 11:07

Ο Γιάννης Αντετοκούμπο σε ρόλο... dj - Όλες οι λεπτομέρειες... (ΒΙΝΤΕΟ)

Η άφιξη με τη μητέρα του στο αεροδρόμιο της Μυκόνου και ο λόγος που θα παίξει μουσική
05/07/2019 - 12:41

Κοντά στους Μπάκς και ο Θανάσης

Πληθαίνουν τα δημοσιεύματα στην Αμερική
05/07/2019 - 09:49

Οι Μπακς στα ελληνικά: «O MVP είναι Έλληνας»

Το μήνυμα των Μπακς για την ανάδειξη του Γιάννη Αντετοκούνμπο σε MVP της φετινής σεζόν
25/06/2019 - 17:11

Συγκλονίζει ο Γιάννης:«Ευχαριστώ τον πατέρα μου δεν μπορεί να είναι εδώ»(ΒΙΝΤΕΟ)

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πήρε το βραβείο του MVP και δάκρυσε
25/06/2019 - 08:56

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Νέα κίτρινη προειδοποίηση λόγω υψηλών θερμοκρασιών (ΦΩΤΟ)

Αυξημένες νεφώσεις την Κυριακή και τη Δευτέρα στα ορεινά

Εκδήλωση έξω από την πρεσβεία της Βραζιλίας για τις πυρκαγιές στον Αμαζόνιο

Έκλεισαν τον δρόμο μπροστά από το κτίριο για να ακουστεί η φωνή τους

Χειροπέδες σε 29χρονο που είχε φυτώριο κάνναβης πέρασε η ΥΚΑΝ

Βρήκαν 14 φυτά κάνναβης και άλλα σε διαδικασία αποξήρανσης
Ελλάδα

Ελλάδα: 60 άτομα εγκλωβίστηκαν σε παραλία λόγω μεγάλης φωτιάς στη Λέρο

Στη Λέρο δεν υπάρχει πυροσβεστικό κλιμάκιο παρά μόνο ένας εποχικός πυροσβέστης

Άγριο έγκλημα στην Καβάλα για ένα...πάρκινγκ

Γείτονας πυροβόλησε και σκότωσε μητέρα και γιο λόγω ενός φορτηγού

Ελλάδα: Εθελοντές έβγαλαν 58 τόνους σκουπιδιών από τη θάλασσα

Μια προσπάθεια που γίνεται τα τελευταία 6 χρόνια
Διεθνή

Καίγεται ο Αμαζόνιος: Πυρκαγιές στον "πνεύμονα της γης"

73.000 φωτιές καταγράφηκαν στα δάση του Αμαζονίου από τον Ιανουάριο μέχρι τον Αύγουστο

Νεκρή 17χρονη Ισραηλινή από βομβιστική επίθεση στη Δυτική Όχθη

Δέχθηκαν επίθεση από Παλαιστινίους με έναν αυτοσχέδιο εκρηκτικό μηχανισμό

Κίνα: Δασμοί σε αμερικανικά αγαθά αξίας €75 δισ.

Συνεχίζεται με αντεπίθεση από την Κίνα ο εμπορικός πόλεμος

tv news

Δύο γυναίκες απέναντι στην αλήθεια...Μόνο μία θυσία θα φέρει την εξιλέωση...

«Γυναίκα Χωρίς Όνομα» Β' Κύκλος έρχεται στο νέο πρόγραμμα του Alpha (ΔΕΙΤΕ ΤΟ TRAILER)
Alpha TV Κύπρου

Όλοι έχουν μια ιστορία.... Ποιο είναι το τραγούδι της δικής σου;

Δήλωσε και εσύ συμμετοχή στο "Soundtrack Of Love..." Παρουσιάζει η Χριστιάνα Αριστοτέλους
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Παρ, 23/08/2019 - 19:00ΤΟ ΣΟΪ ΣΟΥ