Τορίνο για... Ευρώπη, πέρασε και από την Ίντερ

Κυριακή, 27/1/2019 - 21:34

Η ομάδα του Λουτσιάνο Σπαλέτι δεν κατάφερε ούτε στο δεύτερο φετινό της ματς στο πρωτάθλημα να γευτεί τη χαρά της νίκης καθώς ηττήθηκε με 1-0 στην έδρα της Τορίνο!

Το μοναδικό γκολ της νίκης για την Τορίνο πέτυχε ο Αρμάντο Ίτσο στο 35ο λεπτό, με τον πρώην παίκτη της Ίντερ, Κριστιάν Ανσάλντι, να δίνει την ασίστ, με τους «νερατζούρι» να μην μπορούν να φτάσουν στην ισοφάριση μέχρι το φινάλε!

Μάλιστα, στο 86ο λεπτό ο Πολιτάνο αποβλήθηκε, αφήνοντας την Ίντερ στο φινάλε με παίκτη λιγότερο, ενώ ο Σπαλέτι δεν χρησιμοποίησε καθόλου τον Ιβάν Πέρισιτς, ο οποίος έχει ζητήσει να φύγει από την ομάδα.

Με αυτό το τρίποντο η Τορίνο έφτασε τους 30 βαθμούς και... βλέπει Ευρώπη, καθώς βρίσκεται στο -3 από την 6η θέση και την Σαμπντόρια.