Ξεκλείδωσε τη Λαμία και… ξανά μόνος του στην κορυφή ο ΠΑΟΚ

Κυριακή, 3/3/2024 - 21:30

«Ξεκλείδωσε» τη Λαμία και πάτησε ξανά κορυφή ο ΠΑΟΚ!

Σε ένα παιχνίδι που είχε τον απόλυτο έλεγχο της αναμέτρησης δημιουργώντας ουκ ο λίγες τελικές, ο «δικέφαλος του βορρά» χρειάστηκε δύο γκολ στο τελευταίο 20λεπτο για να «καθαρίσει» τη Λαμία και να φύγει με το διπλό από το «Αθανάσιος Διάκος» (0-2), στο πλαίσιο της 26ης και τελευταίας αγωνιστικής της Stoiximan Super League.

Ο Τάισον ήταν εκείνος που έδωσε προβάδισμα στους Θεσσαλονικής με υπέροχο τελείωμα εκτός περιοχής στο 71', για να έρθει ο Μπάμπα και με κίνηση... αλά σέντερ φορ να διαμορφώσει το τελικό σκορ στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Με το τρίποντο αυτό, η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου ανέβηκε εκ νέου στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 60 βαθμούς, εκμεταλλευόμενη και την «γκέλα» της ΑΕΚ στο «Κλ. Βικελίδης» απέναντι στον Άρη.

Ο ΠΑΟΚ λοιπόν, θα ταξιδέψει την ερχόμενη Πέμπτη (07/03) στην Κροατία για το παιχνίδι με την Ντιναμό Ζάγκρεμπ στο πλαίσιο των «16» του Conference League, με την καλύτερη δυνατή ψυχολογία.