Επιτέλους! Ασφάλεια κατοικίας με value for money σε ένα ολοκληρωμένο πακέτο

άνδρας σπίτι

Σίγουρα σε βασανίζει και εσένα...όπως και χιλιάδες συμπολίτες μας!

Η ασφάλεια κατοικίας είναι ένα από τα πιο σημαντικά συμβόλαια που θα κάνεις στη ζωή σου, μια συνεχής αναζήτηση για το καλύτερο που συνοδεύεται με μπόλικη ταλαιπωρία και άγχος. Άλλωστε όλοι μας θέλουμε το καλύτερο για το σπίτι μας, πόσο μάλλον αν μέσα σε αυτό προστατεύει εκτός από τον εαυτό του, την οικογένειά του και τα παιδιά του.

Τελικά μετά από αρκετό "σκάλισμα" στο διαδίκτυο,  βρήκα επιτέλους την ασφάλεια που μου ταιριάζει. Και δεν με λες και εύκολο πελάτη μεταξύ μας...

Η ασφάλεια μου έχει οτιδήποτε ζητάει ένας ιδιοκτήτης σπιτιού, δηλαδή από την ασφάλειά που ταιριάζει στη τσέπη και τις προσδοκίες του και πάνω από όλα είναι και value for money. Και το πιο ξεχωριστό και "βολικό"; Ασφάλεια που σου δίνει το συμβόλαιο, στο email σου, μέσα σε πέντε λεπτά. Συγκεκριμένα μπόρεσα να ασφαλίσω όλο το κτίριο αλλά και το περιεχόμενό του δηλώνοντας μόνο τα τετραγωνικά μέτρα του σπιτιού. Απλά και εύκολα και κυρίως... πρωτοποριακό για τα κυπριακά δεδομένα.

Αυτό που μου έκανε αμέσως εντύπωση είναι πως οι όροι του συμβολαίου ήταν πολύ απλοί, κατανοητοί και το κυριότερο, δεν υπήρχαν ψιλά γράμματα, κάνοντας την επιλογή μου ακόμα πιο αξιόπιστη!

Τώρα πια ξέρω ότι αν πάθει κάτι το σπίτι μου, από πυρκαγιά, σεισμό, πλημμύρα μέχρι και κεραυνό τα πράγματα είναι πιο απλά. Με ένα και μόνο τηλεφώνημα μπορώ να αποκαταστήσω η ζημιά. Πώς; Μέσω της επιλογής που έκανα για την ασφάλειά μου. Πλεονέκτημα της αποζημίωσης είναι πως δεν υπολογίζεται ανάλογα με το κεφάλαιο που έχει δηλωθεί, το οποίο συχνά δεν ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα με αποτέλεσμα την αναλογική μείωση της αποζημίωσης. 

Η Anytime μπήκε στο χώρο της ασφάλισης κατοικίας έχοντας την κορυφαία ασφαλιστική αξιοπιστία και την εγγύηση της Interamerican, μέλος του διεθνούς ομίλου Achmea.

Και τώρα πια νιώθω ασφάλεια... με την ασφαλιστική μου!

Επόμενο άρθρο

Άναψε "φωτιές" η ψήφιση του νόμου για σύνταξη χηρείας (ΒΙΝΤΕΟ)

Τι δηλώνει στον Alpha, o Πρόεδρος της Κοινοβουλευτικής Επιτροπής Εργασίας
06/07/2019 - 20:54

ΣχετικέςΕιδήσεις

Στους οκτώ οι νεκροί από τον ισχυρό σεισμό 6,9 Ρίχτερ στην Τουρκία (BINTEO)

Επί ποδός τα σωστικά συνεργεία - Δεκάδες κτήρια γκρεμίστηκαν - Στους 84 οι τραυματίες
24/01/2020 - 20:22

Σε συναγερμό τα ξημερώματα οι Αρχές στη Λεμεσό για πυρκαγιά σε χώρο λατρείας

Κατέρρευσε η οροφή του κτηρίου και υπέστη εκτεταμένες ζημιές στο εσωτερικό του
23/01/2020 - 07:27

Σεισμός 5,1 Ρίχτερ στην Τουρκία

Από τη σεισμική δόνηση «ταρακουνήθηκαν» και τα νησιά του Αιγαίου. 
22/01/2020 - 21:38

Ξέσπασε πυρκαγιά σε δύο οχήματα και εκκενώθηκε σπίτι τα ξημερώματα στο Στρόβολο

Αναστάτωση και ζημιές προκάλεσε η φωτιά σε χώρο στάθμευσης πολυκατοικίας
20/01/2020 - 08:26

Σεισμός 4,6 ρίχτερ στη Ζάκυνθο

Στα 28,2 χιλιόμετρα εντοπίζεται το εστιακό του βάθος
17/01/2020 - 20:03

Ρουμανία: Τέσσερα παιδιά κάηκαν ζωντανά από φωτιά στο σπίτι τους

Τα παιδιά ηλικίας τεσσάρων μηνών έως έξι ετών τα είχαν αφήσει μόνα τους στο σπίτι
16/01/2020 - 13:33

περισσότερες ειδήσεις

Κύπρος

Δυναμικές κινητοποιήσεις αποφάσισαν οι οδηγοί λεωφορείων της Αμμοχώστου (ΦΩΤΟ)

Ζητούν ακύρωση προσφορών για δημόσιες συγκοινωνίες και ανησυχούν για τις εργασίες τους

Καραμπόλα τεσσάρων οχημάτων προκάλεσε κυκλοφοριακό "έμφραγμα" στο Στρόβολο

Γυναίκα μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο στο Γενικό Νοσοκομείο Λευκωσίας

Γεγονός η άρση του απορρήτου των επικοινωνιών (ΒΙΝΤΕΟ)

Στάση αποχής κράτησε η αντιπολίτευση αλλά και ΕΔΕΚ
Ελλάδα

Στο νοσοκομείο ο Προκόπης Παυλόπουλος

Οι πρώτες πληροφορίες για την εισαγωγή του ΠτΔ στο Ωνάσειο

"Έπεσαν" πάλι ελληνικές κυβερνητικές ιστοσελίδες

Ανησυχία για νέα επίθεση από χάκερς

Συναγερμός στο «Ελ. Βενιζέλος» για ύποπτο κρούσμα κορονοϊού

Πρόκειται για παιδί που ταξίδεψε στην Ελλάδα από την Κίνα
Διεθνή

Δύο διαδηλωτές σκοτώθηκαν σε συγκρούσεις με την Aστυνομία στη Βαγδάτη

Χιλιάδες αντικυβερνητικοί διαδηλωτές συνέρρευσαν και πάλι το απόγευμα στην πλατεία Ταχρίρ

Επιβεβαιωμένα κρούσματα κοροναϊού στη Γαλλία

Έφτασε και στην Ευρώπη ο φονικός ιός

Ακσόι: Η Τουρκία στο Διεθνές Δικαστήριο Χάγης για αποστρατικοποίηση του Αιγαίου

"Αυτό το ζήτημα πηγάζει από την παραβίαση από πλευράς Ελλάδας"

tv news

«24 Ώρες» μαζί με τον 57χρονο δασοπυροσβέστη, που έγινε...ιερέας!

Οι λόγοι οδήγησαν τον Κώστα Δημοσθένους στην ιεροσύνη, αυτό το Σάββατο στον Alpha Kύπρου
Alpha TV Κύπρου

Άγριο φονικό τερματίζει μία...διπλή ζωή στο νέο επεισόδιο του «ΚΑΡΜΑ»

Την Κυριακή ζωντανεύει η εποχή όπου όλοι έκρυβαν την ταυτότητά τους και θυματοποιούνταν...
Alpha TV Κύπρου

δείτε σήμερα

Σάβ, 25/01/2020 - 06:4560' ΕΛΛΑΔΑ